08. mája 2011

Svitok v Monze iba 2 sekundy od bodov do FIM Cup-u

Dvadsaťročný motocyklový jazdec slovenského tímu SK Energy Tomáš Svitok na stroji Ducati 1098R vybojoval na nedeľňajších pretekoch triedy FIM Cup Superstock ...

tomas svitok Tomáš SvitokIlustračné foto SITA/Richard KarnokMONZA 8. mája (WEBNOVINY) - Dvadsaťročný motocyklový jazdec slovenského tímu SK Energy Tomáš Svitok na stroji Ducati 1098R vybojoval na nedeľňajších pretekoch triedy FIM Cup Superstock 1000 na známom talianskom okruhu Monza 17. miesto, keď ho od bodovanej pätnástky delili iba dve sekundy. T. Svitok v sobotňajšej kvalifikácii obsadil až 27. miesto, no v samotných pretekoch sa usiloval o prienik do bodovanej pätnástky. Jeho snahu v pretekoch, ktoré museli byť pre pády niekoľkých jazdcov prerušené a opäť odštartované, zmarili technické problémy quick shifterom, elektronickou súčiastkou, ktorá má na starosti radenie rýchlostí bez ubratia plynu. Preteky v Monze boli plné skvelých súbojov a o vyrovnanosti poľa svedčí aj skutočnosť, že za Tomášom skončil Holanďan Ten Napel, ktorý v predchádzajúcom podujatí v Assene bojoval o popredné priečky.

"V tréningoch sme mali veľmi veľa práce, skúšali sme nový motor, nastavovali sme prevody a pred kvalifikáciami som sa cítil na dobré umiestnenie. Keď som však do rozhodujúcej časti sobotňajšej kvalifikácie vyštartoval s novou pneumatikou, tak som mal smolu, pretože sa mi vždy niekto pomalší priplietol do stopy. Pre tieto prekážky som stratil potrebný čas a navyše ma to vyviedlo z koncentrácie," komentoval Tomáš Svitok dianie v Monze počas sobotňajšej kvalifikácie.

Slovenský jazdec s 27. pozíciou na štarte pretekov nebol spokojný, no v hlavnej súťaži sa mu podarilo dobre odštartovať. Na jeho smolu o niečo neskôr však boli preteky prerušené a šlo sa odznova. "Štart bol výborný, hneď som sa dostal o niekoľko miest dopredu a postupoval som ďalej. Bojovali sme v skupine o body, ale dve kolá pred koncom mi prestal fungovať quick shifter, a tak som sa musel rozlúčiť s myšlienkou na body, hoci som vedel, že oboch súperov predo mnou som mohol poraziť. Aj napriek tomu však z Monzy odchádzam spokojný," povedal mladý talentovaný jazdec slovenského tímu SK Energy na margo odjazdených nedeľňajších pretekov v Taliansku.