13. júla 2019

T. Peciar v Gwandžu na 40. mieste, vyhral Maďar K. Rasovszký

Slovenský diaľkový plavec Tomáš Peciar obsadil v sobotu na 18. MS FINA v plaveckých športoch v juhokórejskom Gwandžu 40. miesto v pretekoch na 5 km. Zlatú medailu získal Maďar ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Gwandžu 13. júla (TASR) - Slovenský diaľkový plavec Tomáš Peciar obsadil v sobotu na 18. MS FINA v plaveckých športoch v juhokórejskom Gwandžu 40. miesto v pretekoch na 5 km. Zlatú medailu získal Maďar Kristof Rasovszky, striebornú s vyše 10 sekundovou stratou na víťaza Francúz Logan Fontaine a bronz putuje Kanady zásluhou Erica Hedlina.

"Nebola žiadna taktika, len to napáliť. Tento šprint má vlastné zákonitosti, musíte byť vpredu a nie v poli, kde to je brutálne, je tam veľa lakťov a všetko ďalšie. Som šťastný," citovala agentúra AFP maďarského reprezentanta, ktorý sa na tohtoročnom šampionáte stal prvým zlatým medailistom.