Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

11. júna 2019

TA3 odvysiela inauguráciu prezidentky Z. Čaputovej v priamom prenoseZuzana Čaputová, archívna snímka.Zdieľať
Zuzana Čaputová, archívna snímka. Foto: TASR Michal Svítok
Bratislava 11. júna (TASR) - Spravodajská televízia TA3 pripravila v súvislosti s inauguráciou prezidentky Zuzany Čaputovej na sobotu (15.6.) špeciálne vysielanie. Začne sa od 10.45 h. TASR o tom informovala asistentka riaditeľa televízie Darina Baranová.


Moderátor Alfonz Šuran v štúdiu privíta odborníčku na protokol Máriu Holubovú a odborníka na ústavné právo Mariána Gibu. Okrem priamych prenosov z oficiálneho programu TA3 prinesie aj živé vstupy s redaktormi priamo z centra Bratislavy.

Rozprávať sa budú s politologičkou Anetou Világi, emeritným arcibiskupom Robertom Bezákom, Tiborom Hajdu z Konferencie biskupov Slovenska, bratom novozvolenej prezidentky i s jej najbližšími spolupracovníkmi.

TA3 počas niekoľkohodinového vysielania sprostredkuje divákom slávnostnú schôdzu Národnej rady SR z budovy Slovenskej filharmónie, na ktorej Čaputová zloží prezidentský sľub. Nasledovať bude slávnostná prehliadka Ozbrojených síl SR, peší presun cez bratislavské Staré Mesto do Katedrály sv. Martina, kde sa bude konať ekumenická bohoslužba a ceremoniál v Prezidentskom paláci, kde Zuzana Čaputová symbolicky prevezme úrad od odchádzajúceho prezidenta SR Andreja Kisku. Na záver televízia odvysiela kladenie vencov pri pamätníku Brána slobody na Devíne.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vo Vysokých Tatrách vrcholia prípravy na letnú sezónu
<< predchádzajúci článok
Petržalka po novom navrhuje príspevok v škôlkach 250 eur mesačne

TA3 odvysiela inauguráciu prezidentky Z. Čaputovej v priamom prenose - diskusné fórum čitateľov