Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. augusta 2006

Tábor Ecotopia po prvýkrát na SlovenskuDvojtýždňový tábor s názvom Ecotopia, ktorý je miestom stretnutia aktivistov, skupín aj jednotlivcov, ktorí sa zaujímajú alebo sú zapojení v kampaniach za sociálnu spravodlivosť a ochranu ...Zdieľať

BRATISLAVA 5. augusta (WEBNOVINY) - Dvojtýždňový tábor s názvom Ecotopia, ktorý je miestom stretnutia aktivistov, skupín aj jednotlivcov, ktorí sa zaujímajú alebo sú zapojení v kampaniach za sociálnu spravodlivosť a ochranu životného prostredia sa po prvýkrát uskutoční na Slovensku, a to v Zaježovej - na lazoch neďaleko Zvolena. Hostiť ju bude Pospolitosť pre harmonický život-Zaježka - miestne občianske združenie, ktoré sa zaoberá propagáciou prírode blízkeho životného štýlu. Ecotopia začína v nedeľu a končí 20. augusta. Agentúru SITA o tom informoval Pavol Široký zo združenia Za Matku Zem.

Tohto roku je hlavnou témou Umenie a aktivizmus. Ecotopia je festival trvalo udržateľných alternatív, ktorého sa zúčastňujú ľudia z celej Európy. Ecotopia nie je iba prázdninovým táborom. Je to priestor pre aktivizmus, učenie a učenie sa, spoločnú prácu a zábavu. Tábor je tiež funkčným modelom a praxou samoorganizovanej trvaloudržateľnej komunity. Uplatňuje princípy životného štýlu priateľského pre životné prostredie, a to recyklovanie odpadu, vegetariánsku a vegánsku organickú kuchyňu, využitie alternatívnych zdrojov energie.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ullrich bral EPO, steroidy a rastový hormón, tvrdí Franke
<< predchádzajúci článok
Briti si budú môcť kúpiť kockové melóny