Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

19. februára 2024

Takmer všetky členské štáty Európskej únie vyzvali na humanitárnu pauzu v Pásme GazyTakmer všetky členské štáty Európskej únie vyzvali na okamžitú humanitárnu pauzu vedúcu k „udržateľnému prímeriu“ v Pásme Gazy. Neurobila tak len jedna krajina. ...Zdieľať
belgium_eu_africa_summit_07803 bf2288a8428b4e91acc44f0d8c1a4f32 676x427 19.2.2024 (SITA.sk) - Takmer všetky členské štáty Európskej únie vyzvali na okamžitú humanitárnu pauzu vedúcu k „udržateľnému prímeriu“ v Pásme Gazy. Neurobila tak len jedna krajina. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Šéf európskej diplomacie Josep Borrell povedal novinárom, že európske štáty zároveň vyzývajú na bezpodmienečné prepustenie rukojemníkov, ako aj poskytnutie humanitárnej pomoci.

Členský štát, ktorý bol proti, nemenoval. Pred pár dňami však podľa diplomatov podobné vyhlásenie zablokovalo Maďarsko.Zdroj: SITA.sk - Takmer všetky členské štáty Európskej únie vyzvali na humanitárnu pauzu v Pásme Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ako zabaliť balík?
<< predchádzajúci článok
Šoféroval bez vodičského oprávnenia a navyše opitý. Polícia obvinila z trestného činu ohrozenia na zdraví 37-ročného muža