Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport    Futbal

13. septembra 2005

Taliani chcú tri bodyMilánske hviezdy už v Bratislave!Zdieľať
MilMiesto: Tehelné pole, čas: 20.45. Presne tam a vtedy nastúpi Artmedia Bratislava na svoju historickú premiéru v hlavnej súťaži Ligy majstrov. Súper na rozbehnutie je naozaj ideálny. Hviezdami nabitý Inter Miláno. Futbalisti talianskeho veľkoklubu si včera po prílete zatrénovali a dnes sú pripravení získať povinné tri body. Artmedia však prekvapila v tomto ročníku viacero súperov a možno nebude výnimkou ani slávny Inter. Brankár Juraj Čobej sa chystá na brazílskeho útočníka Adriana a sen sa splní aj Jurajovi Halenárovi, pre ktorého je kanonier azzuro-neri veľkým vzorom. Po dvoch rokoch bude Tehelné pole opäť vypredané. Vstupenky do slovenských sektorov už nekúpite, pár voľných je iba medzi Talianov. Pri vstupe budú na fanúšikov čakať prísne bezpečnostné kontroly, nie sú dovolené žiadne ostré predmety, strelné zbrane, dáždniky, ale ani fľaše. O poriadok sa bude starať 350 príslušníkov polície, SBS a usporiadateľov. Navyše už odvčera sú uzavreté ulice v blízkosti štadióna. 

NASTÚPIA TAKTO?
ARTMEDIA: Čobej - Petráš, Debnár, Staňo, J. Ďurica - Fodrek, Kozák, Urbánek, Vaščák - Halenár - Hartig.
INTER: Toldo - Zé Maria, Cordoba, Samuel, Favalli - Verón, Cristiano Zanetti, Stankovič, Figo (Kily González) - Adriano, Martins (Cruz).

Vizitka Interu Miláno

Rok založenia: 1908
Farby dresov: modrá, čierna
Tréner: Roberto Mancini
Štadión: Giuseppe Meazza
Kapacita: 85 700 divákov
Najväčšie úspechy: 13-násobný majster Talianska, 4-násobný víťaz Talianskeho pohára, dvojnásobný víťaz EPM (1964 a 1965), 3-násobný víťaz Pohára UEFA (1991, 1994, 1998), dvojnásobný víťaz Interkontinentálneho pohára (1964, 1965), dvojnásobný víťaz talianskeho Superpohára.

Nominácia Interu

Brankári
 1 Francesco Toldo (Tal., 34 rokov)
12 Julio Cesar Soares (Braz., 26)
22 Paulo Orlandoni (Tal., 33)
Obrancovia
2 Ivan Ramiro Cordoba (Kol., 29)
16 Giuseppe Favalli (Tal., 33)
23 Marco Materazzi (Tal., 32)
25 Walter Samuel (Arg., 27)
33 Pierre Wome (Kam., 26)
13 Zé Maria (Braz., 32)
Záložníci
19 Esteban Cambiasso (Arg., 25)
18 Kily González (Arg., 31)
  7 Luis Figo (Port., 32)
  8 David Pizarro (Chile, 26)
  5 Dejan Stankovič (SČH, 27)
14 Juan Sebastian Verón (Arg., 30)
  6 Cristiano Zanetti (Tal., 28)
Útočníci
10 Adriano (Braz., 23)
  9 Julio Ricardo Cruz (Arg., 30)
30 Obafemi Martins (Nig., 20)
20 Alvaro Recoba (Urug., 29)

JEDNA OTÁZKA ROBERTOVI MANCINIMU

Aké máte informácie o Artmedii Bratislava?
- Je to rozhodne súper, ktorého nemožno podceniť. Videli sme ich zápasy s Celticom i Partizanom a zaslúžia si našu úctu. Artmediu berieme s plnou vážnosťou, ale chceme v Bratislave vyhrať. Je to naša povinnosť.

Milánske hviezdy meškali

Inter Miláno je na Slovensku! Po viac než dvojhodinovom čakaní sa zberatelia autogramov dočkali. O 14.35 pristálo na bratislavskom letisku lietadlo s výpravou FC Internazionale Milano. Ako prvý vstúpil do letiskovej haly tréner Roberto Mancini, ktorý ochotne rozdával úsmevy aj podpisy. Po ňom sa medzi novinármi a fanúšikmi objavil prezident Interu Giacinto Facchetti, na ktorého čakalo pred letiskom naozaj luxusné auto. Strieborná limuzína značky Rolls Royce prišla na letisko bez poznávacích značiek. To neušlo pozornosti hliadkujúceho policajta, ktorý vodiča hneď upozornil, že to nie je v poriadku. Pri odchode už Rolls Royce zdobili evidenčné čísla.
Témou číslo jeden však boli futbalisti talianskeho veľkoklubu. Aj keď si na nich fanúšikovia (okrem Slovákov aj Poliaci a Česi) počkali, stálo to za to. Hviezdy ochotne podpisovali. Lovcov autogramov neodmietol ani brankár Francesco Toldo, ani brazílsky útočník Adriano. Väčšina však čakala na Portugalčana Luisa Figa. Vyšiel síce úplne posledný, no pri svojich priaznivcoch sa zdržal tak dlho, že si ho musel prísť vyzdvihnúť vedúci mužstva. Zverenci Roberta Manciniho sa následne presunuli do hotela Carlton a o 19.00 si zatrénovali na Tehelnom poli. 

Artmedia si trúfa aj bez kapitána

V dnešnom súboji proti Interu Miláno sa Artmedia musí zaobísť bez svojho kapitána Balásza Borbély. Záložník slovenského majstra má na konte dve žlté karty a stretnutie bude preto sledovať iba z tribúny. Až na dvojicu dlhodobo zranených - Hellebranda s Obžerom sú ostatní hráči v poriadku a pripravení odviesť na trávniku maximum. ,,Miláno príde do Bratislavy s cieľom vyhrať, ale my svoju kožu lacno nepredáme. Musíme hrať pozorne v obrane, nedať ich hráčom veľa priestoru na kombináciu a snažiť sa vyrážať do brejkov,“ reagoval záložník Artmedie Branislav Fodrek a dodal: ,,Strach zo súpera nemáme a kolená sa nám v žiadnom prípade netrasú. Nemáme čo stratiť, pobijeme sa o výsledok.“
Optimizmom sršal aj ďalší hráč slovenského majstra Ján Kozák. ,,Všetci sa už na zápas tešíme a vôbec nie sme nervózni. Postupom do hlavnej skupiny sme dosiahli obrovský úspech, teraz si už môžeme vychutnávať jednotlivé stretnutia,“ vyjadril sa Kozák a poznamenal: ,,Miláno má vo svojom tíme veľkých hráčov, ale aj oni robia chyby. A pokúsime sa ich využiť. Ak neprehráme, budem veľmi spokojný.“

(mko, Bratislava)  (lup)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Možno ani nevystrelia
<< predchádzajúci článok
Nikdy mi nedali pocítiť, že sú niečo viac