Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. októbra 2021

Talianski odborári sa stretli v Ríme, protestovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám (video)Desaťtisíce členov odborových zväzov a ostatných Talianov sa v sobotu zhromaždili v Ríme, aby demonštrovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám v krajine. Pochod zorganizovali týždeň po tom, ako ...Zdieľať
virus_outbreak_italy_protest_75186 74442dc468df4b459a8b60e4ef4b11b8 676x454 16.10.2021 (Webnoviny.sk) - Desaťtisíce členov odborových zväzov a ostatných Talianov sa v sobotu zhromaždili v Ríme, aby demonštrovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám v krajine. Pochod zorganizovali týždeň po tom, ako pravicoví extrémisti počas protestu proti vyžadovaniu COVID pasov na pracoviskách vtrhli do sídla najväčšej talianskej odborovej organizácie CGIL.


Demonštráciu, na ktorej sa podľa organizátorov zišlo 100-tisíc ľudí, viedol šéf CGIL Maurizio Landini spolu s ďalšími odborárskymi lídrami so sloganom „Nikdy viac fašizmus."

Minulotýždňový útok na sídlo odborárskej organizácie Landini prirovnal k tým, ktoré v roku 1921 proti odborárom podnikla vtedy založená fašistická strana. Landini sa vyjadril, že sobotňajšia akcia bola zamýšľaná ako „demonštrácia na obranu demokracie pre všetkých".
Zdroj: Webnoviny.sk - Talianski odborári sa stretli v Ríme, protestovali proti silnejúcim fašistickým tendenciám (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Naviazanie dôchodku na strednú dĺžku života zlepšuje udržateľnosť systému, tvrdí rozpočtová rada
<< predchádzajúci článok
Slováci očakávajú od zamestnávateľa flexibilitu, každý deň chodí do práce iba štvrtina