Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

12. októbra 2017

Talianski poľovníci prevážali v batožine 1200 operencovOsem talianskych poľovníkov s 1200 mŕtvymi operencami v batožine prichytili pri kontrole na letisku Orio al Serio neďaleko Bergama.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Bergamo 12. októbra (TASR) - Osem talianskych poľovníkov s 1200 mŕtvymi operencami v batožine prichytili pri kontrole na letisku Orio al Serio neďaleko Bergama.


Polícia podala na nich trestné oznámenie, pretože išlo o chránené druhy vtákov, ktorých prepravili do Talianska bez príslušného povolenia. Navyše čelia aj podozreniu z ilegálneho odstrelu operencov.

Zo severného Talianska i z jeho centrálnej časti hlásia výskyt vtáčej chrípky na najmenej štyroch hydinových farmách. Iba v jednej z týchto prevádzok v provincii Ferrara musia najneskôr do 17. októbra utratiť 853.000 sliepok, informovala v stredu príslušná inštitúcia - Istituto Zooprofilattico Sperimentale delle Venezie.

Vírus A(H5N8), ktorý zaznamenali teraz v Taliansku, vlani v priebehu jesenných a zimných mesiacov registrovali vo viacerých európskych štátoch vrátane Maďarska, Rakúska či Nemecka.Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bojnické panstvo kúpili Baťovci od Pálffyovcov za zhruba 14 miliónov
<< predchádzajúci článok
V Slovenskom národnom divadle opäť ocenia osobnosti umeleckej scény

Talianski poľovníci prevážali v batožine 1200 operencov - diskusné fórum čitateľov