Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

16. apríla 2018

Taliansko prepustilo španielsku loď, ktorá zachránila migrantovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR
Madrid 16. apríla (TASR) - Taliansky súd nariadil v pondelok prepustenie lode španielskej humanitárnej organizácie, ktorú zadržali pre obvinenie z napomáhania migrantom nelegálne sa dostať z Líbye. Informovala o tom agentúra Reuters.


Súd v Raguse na Sicílii rozhodol, že záchrana 218 migrantov z líbyjského pobrežia humanitárnou organizáciou Proactiva Open Arms bola oprávnená, pretože migranti vo svojej vlasti čelia "závažnému porušovaniu ľudských práv".

Medzi tieto činy patria "nútená práca, znásilňovanie a zadržiavanie bez primeranej stravy a zdravotnej starostlivosti", uvádza sa v súdnom príkaze sudcu Giovanniho Giampiccoloa, ktorý mal Reuters k nahliadnutiu.

Talianska prokuratúra zhabala loď španielskej mimovládnej organizácie Proactiva Open Arms 15. marca po tom, ako táto organizácia odmietla odovzdať líbyjským orgánom migrantov zachránených na mori.

Šéf organizácie Proactiva Open Arms Oscar Camps krátko po zadržaní lode na Twitteri napísal, že talianske úrady obviňujú jej členov, že tvoria "zločinecké zoskupenie", a tiež z "napomáhania nelegálnej migrácii".

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzinárodný menový fond žiada vyvážený prístup ku kryptomenám
<< predchádzajúci článok
EÚ požaduje od USA kompenzáciu za clá na dovoz ocele a hliníka

Taliansko prepustilo španielsku loď, ktorá zachránila migrantov - diskusné fórum čitateľov