Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. apríla 2013

Taliansky kňaz ukradol milióny, kúpil si vilu v ToskánskuTalianska polícia vo štvrtok zatkla kňaza, ktorý mal spreneveriť štyri milióny eur a za ukradnuté peniaze si kúpiť vilu v regióne Toskánsko. Polícia potvrdila, že pri vyšetrovaní ...Zdieľať
knaz RÍM 5. apríla (WEBNOVINY) - Talianska polícia vo štvrtok zatkla kňaza, ktorý mal spreneveriť štyri milióny eur a za ukradnuté peniaze si kúpiť vilu v regióne Toskánsko.


Polícia potvrdila, že pri vyšetrovaní finančných podvodov v rímskej cirkevnej nemocnici, ktorú zadržaný dlhé roky viedol, objavila celkovú spreneveru 14 miliónov eur.

Otec Franco Decaminada, ktorý prijal sľub chudoby, sa aktuálne nachádza v domácom väzení. Na jeho podvod sa prišlo po tom, ako Vatikán nariadil kontrolu okolnosti vykázania 600-miliónovej straty v hospodárení nemocničného zariadenia.

V spolupráci polície a kardinála, ktorého tým poveril ešte pápež Benedikt XVI., odhalili rozsiahlu machináciu. Štyri milióny eur pritom išli priamo na účet duchovného. Ten si za milión kúpil 18-izbový dom aj s veľkým pozemkom v Toskánsku. Jeho podvody spôsobili, že 1500 zamestnancov inštitútu patriaceho Kongregácii nepoškvrneného počatia niekoľko mesiacov nedostávalo výplatu .

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dostavba Mochoviec je ohrozená, nie je schválený rozpočet
<< predchádzajúci článok
Prezident vrátil parlamentu zákon o ochrane osobných údajov