21. mája 2016

Tampa zdolala Pittsburgh 4:3 a vyrovnala sériu na 2:2

Hráč Tampa Bay Lightning Ondrej Palat a hráč Pittsburgh Penguins Patric Hornqvist súperia o pozíciu počas druhej tretiny štvrtého zápasu zámorskej NHL v piatok, 20. mája v Tampe. Foto: TASR/AP
New York 21. mája (TASR) – Hokejisti Tampy Bay Lightning zvíťazili v nočnom zápase zámorskej NHL nad Pittsburghom Penguins 4:3 a stav finálovej série play off Východnej konferencie play off tak vyrovnali na 2:2.

Domáce “blesky“ ovládli prvé dve tretiny duelu, keď v oboch strelili po dva góly, no “tučniaci“ dokázali duel poriadne zdramatizovať troma presnými zásahmi v záverečnom dejstve.

NHL – play off /na štyri víťazstvá/:
Štvrtý zápas finále Východnej konferencie
TAMPA BAY LIGHTNING – PITTSBURGH PENGUINS 4:3 (2:0, 2:0, 0:3)
1. Callahan (Hedman, Brown), 15. Šustr (Kučerov, Killorn), 35. Drouin (Palát, Hedman), 38. Johnson (Kučerov, Killorn) – 42. Kessel (Bonino, Dumoulin), 52. Malkin (Cole), 54. Kunitz (Schultz, Sheary). Brankári: Vasilevskij – Murray (41. Fleury), strely na bránku: 37:28, 19.092 divákov.