20. decembra 2017

Tatar prispel k víťazstvu Detroitu na ľade New Yorku Islanders

Hráči Red Wings - Mike Green spolu s Tomášom Tatarom sa tešia z gólu počas poslednej tretiny Foto: TASR/AP
New York 20. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na stredu v zámorskej NHL asistenciou k víťazstvu Detroitu Red Wings na ľade New Yorku Islanders 6:3. V bránke domácich dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Thomas Greiss. Boston so Zdenom Chárom triumfoval na ľade Buffala 3:0. Výborný výkon podal brankár Bruins Anton Chudobin, ktorý zneškodnil všetkých 36 striel.

Hokejisti Toronta Maple Leafs rozdrvili v utorňajšom zápase na domácej pôde Carolinu Hurricanes 8:1. Bodovo sa darilo najmä Mitchellovi Marnerovi a Tylerovi Bozakovi, ktorí zaznamenali zhodne po jednom góle a troch asistenciách. Toronto tak ukončilo trojzápasovú sériu prehier. Slovenský obranca Martin Marinčin v drese "javorových listov" do duelu nezasiahol.