02. februára 2014

Tatarov gól s asistenciou Detroitu na víťazstvo nestačili

Tomáš Tatar v zápase proti Washingtonu.

Tomáš Tatar v zápase proti Washingtonu. Foto: TASR/AP
Washington 2. februára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar si pripísal v nedeľňajšom dueli NHL dva kanadské body za gól a asistenciu, jeho Detroit však podľahol v prestrelke Washingtonu na jeho ľade 5:6 po predĺžení. Asistenciu pri Tatarovom presnom zásahu zaznamenal jeho krajan Tomáš Jurčo.

Hostia prehrávali na ľade Capitals po prvej tretine 1:3, do zápasu ho však vrátil gól Tomáša Tatara z 34. minúty. Ten sa zrodil po rýchlom prechode do útočného pásma cez dve prihrávky z hokejky Tomáša Jurča s Rileyim Sheahanom a presnom zakončení 23-ročného slovenského reprezentanta. Tatar sa do štatistík zapísal ešte raz, minútu pred druhou prestávkou asistoval na gól Gustava Nyquista.

Švédsky útočník zaznamenal 4 body za hetrik a asistenciu, ani to však "červeným krídlam" na víťazstvo nestačilo. V tretej minúte predĺženia rozhodol o triumfe domácich v presilovke Alexander Ovečkin.