Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

14. februára 2012

Tatra banka zaznamenala minulý rok najvyšší obrat v históriiTatra banka Tatra banka je zakladajúci člen Asociácie faktoringových spoločností a aktívny člen medzinárodného faktoringového združenia International Factors Group. Poskytuje širokú škálu produktov financovania pohľadávok ...Zdieľať
tatra banka Tatra banka

Tatra banka je zakladajúci člen Asociácie faktoringových spoločností a aktívny člen medzinárodného faktoringového združenia International Factors Group. Poskytuje širokú škálu produktov financovania pohľadávok vrátane reverzného faktoringu. Tatra banka bola do Obchodného registra SR zapísaná 1. novembra 1990. V súčasnosti patrí do rakúskej skupiny Raiffeisen.

BRATISLAVA 14. februára (WEBNOVINY) - Faktoring Tatra banky prefinancoval v minulom roku pohľadávky v objeme 374 mil. eur.

V medziročnom porovnaní to predstavuje nárast o 71 %. "Je to zároveň najvyšší obrat v histórii Tatra banky," informovala spoločnosť. Zároveň doplnila, že celkový trh faktoringu vzrástol o 23 %.

Ako ďalej firma uviedla, jej trhový podiel stúpol z 24,4 % na konci roka 2010 na 34 % v roku 2011. "Faktoring Tatra banky sa tak stal najväčšou faktoringovou spoločnosťou na slovenskom trhu," uviedla firma.

Podľa jej vyjadrení mal druhý najväčší trhový podiel z členov Asociácie faktoringových spoločností VÚB Factoring, a to 25 %. Nasledoval Factoring Slovenskej sporiteľne s podielom 14 %, Transfactor Slovakia s podielom 12 %, ČSOB Factoring mal podiel 10 %.


Domáci faktoring stúpol

V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi výrazne stúpol podľa Tatra banky podiel domáceho faktoringu, ktorý tvoril 78 % celkového faktoringového obratu a podieľal sa najvyššou mierou na náraste obratu. Podiel bezregresného faktoringu, teda faktoringu bez spätného postihu na klienta, tvoril 11 % z celkového obratu.

Z pohľadu štruktúry portfólia klientov sa na obrate najviac podieľali stredne veľké spoločnosti (62 %), nasledované malými spoločnosťami (21 %) a veľkými spoločnosťami (17 %).

Do budúcnosti je možné podľa riaditeľa faktoringu Tatra banky Ľubora Procházku predpokladať ďalší nárast aktívnych klientov, keďže sa faktoring silnejšie vrýva do povedomia podnikateľov ako štandardná forma prevádzkového financovania. "Pre klienta je tu dôležitá najmä možnosť ošetrenia rizika voči nevôli, resp. neschopnosti odberateľa zaplatiť za odobratý tovar alebo službu," skonštatoval Procházka.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dvaja údajní členovia jakšíkovcov ostávajú vo väzbe
<< predchádzajúci článok
Poslanec SaS chce stanoviť limit na majetok