10. novembra 2016

Tatran Prešov zdolal Čechovských Medveďov, Šarišania s treťou výhrou

Na snímke hráči Tatranu Prešov

Na snímke hráči Tatranu Prešov Foto: TASR/Milan Kapusta

Čechov 10. novembra (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v zápase 6. kola Ligy majstrov 2016/2017 na palubovke Čechovských Medveďov 29:28 a zvýšili svoje šance na postup. Prešovčania mali prakticky počas celého zápasu náskok, v druhom dejstve viedli i o sedem gólov (23:16), ale napokon triumfovali iba rozdielom jediného gólu.

Najlepším strelcom Prešovčanov bol Alexej Peskov, ktorý strelil sedem gólov. Tatran má po šiestich zápasoch na konte šesť bodov za tri výhry. Zverenci Rastislava Trtíka sa v LM najbližšie predstavia v sobotu 19. novembra v domácom zápase proti francúzskemu Montpellieru.
C-skupina Ligy majstrov:
Čechovskí Medvedi - Tatran Prešov 28:29 (13:18)

Najviac gólov Čechovských Medveďov: Santalov 9, K. Kotov 5, Kovalev 3 - zostava a góly Tatrana: Čuprina, Bražnik - Rábek 5, Hrstka 4, Krok 1, Sadovij, L. Urban 5, Číp 3, Peskov 7, Vučko 4, Jankovič, Páleš, Carapkin. Rozhodovali: Pandzič, Satordzija (obaja Bos.), vylúčení: 3:4, ŽK: 3:3, TH: 3/3 - 1/1.

Prešovčania vstúpili do zápasu koncentrovane a až do 9. minúty to boli vždy domáci, kto musel doťahovať náskok súpera. V 9. minúte Kovalev upravil na 5:4, ale potom nasledovala úspešná séria hostí. Brankár Čuprina viackrát podržal svoj tím a Prešovčania vďaka výbornej efektivite streľby a šnúre siedmich gólov v rade viedli 11:5. Za stavu 7:12 si tréner Prešova Rastislav Trtík vzal oddychový čas, ale po ňom sa viac darilo domácim hádzanárom. Tí zlepšenou streľbou viackrát ukrojili z gólovej straty, ale góly Kroka s Rábekom v závere druhého polčasu znamenali päťgólový náskok slovenského tímu - 13:18.

Úvod druhého dejstva bol v réžii Tatrana. Hrstka sedmičkou upravil na 14:19 a ten istý hráč v 36. minúte zvýšil na rozdiel siedmich gólov - 16:23. Potom si však Prešovčania opäť vybrali slabú chvíľku. Takmer desať minút v rade neskórovali, medzitým inkasovali šesť gólov a domáci sa dotiahli na rozdiel jediného gólu - 22:23. Psychicky dôležitý gól hostí pridal Peskov (22:24), na ktorého nadviazal i Rábek. Domácich to však nepoložilo. V poslednej desaťminútovke viackrát znížili na rozdiel jediného gólu, ale Prešovčania aj zásluhou viacerých zákrokov Čuprinu dokázali víťazstvo udržať. Brankár hostí zachránil víťazstvo hostí aj v poslednej akcii Čechovských Medveďov, keď zmaril veľkú príležitosť Kovaleva.