Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

22. júla 2006

Teplotné rekordy včera padli na šiestich miestach SlovenskaTeplotné rekordy včera padli na šiestich miestach Slovenska, v Bratislave a Hurbanove teplota vzduchu dokonca pokorila viac ako 40-ročné maximá.Zdieľať
      Teplota v hlavnom meste včera podľa údajov Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) dosiahla 35,4°C a prekročila tým hodnotu z roku 1964 o celé dva stupne. V Hurbanove namerali 34,7°C, v Piešťanoch 34,1°C, Sliač hlásil 33,6°C, Žilina 33,8°C a Nitra 34,3°C. Úplne najvyššiu teplotu vzduchu v celej Slovenskej republike však včera ohlásila meteorologická stanica v Kuchyni v okrese Malacky, kde teplomer ukázal hodnotu 35,5°C.

      Najvyššiu hodnotu od novodobého merania teplôt na Slovensku zaznamenali meteorológovia 5. júla 1950 v Komárne 39,8°C. V posledných rokoch bolo najteplejšie 20. augusta 2000 v Hurbanove 39°C. Tabuľku teplotných extrémov vedie SHMÚ od roku 1951 na desiatich miestach Slovenska, ktoré reprezentujú jeho najteplejšie a najchladnejšie oblasti. Okrem spomenutých šiestich staníc, kde dnes padli rekordy, meteorológovia monitorujú teploty v Lučenci, Poprade, Košiciach a Kamenici nad Cirochou.
      Chladivú úľavu nám podľa SHMÚ neprinesú ani najbližšie dni. Cez víkend by malo byť rovnako teplo ako včera, možno len o trochu menej, zato viac búrok. Horúce počasie Slovensko neopustí až do polovice budúceho týždňa. TASR o tom informoval meteorológ SHMÚ Eugen Lexmann.

(TASR)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Izraelské sily vstúpili do juhovýchodnej časti Libanonu
<< predchádzajúci článok
Lotyš si v opitosti odrezal penis