Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

27. januára 2023

Teroristický štát nepochopí nič iné, povedal Zelenskyj a vyzval na ďalšie dodávky zbraní UkrajineUkrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom štvrtkovom nočnom prejave vyzval na uvalenie ďalších sankcií na Rusko a ďalšie dodávky zbraní od spojencov. Jeho ...Zdieľať
snimka obrazovky 2023 01 02 121541 676x387 27.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vo svojom štvrtkovom nočnom prejave vyzval na uvalenie ďalších sankcií na Rusko a ďalšie dodávky zbraní od spojencov. Jeho výzve predchádzala séria ruských útokov, ktorá si vyžiadala najmenej 11 mŕtvych naprieč krajinou. Informuje o tom web denníka The Guardian.


Zelenskyj prízvukoval, že ruskú agresiu možno poraziť len s adekvátnymi zbraňami, pretože „teroristický štát nepochopí nič iné“. Spomenul pritom zbrane na bojisko a na ochranu vzdušného priestoru.

Nové sankcie voči Rusku označil za politické a ekonomické zbrane. Potrebné sú podľa ukrajinského prezidenta aj právne zbrane. „Musíme ešte viac pracovať na zriadení tribunálu pre zločin ruskej agresie proti Ukrajine,“ vyjadril sa.Zdroj: Webnoviny.sk - Teroristický štát nepochopí nič iné, povedal Zelenskyj a vyzval na ďalšie dodávky zbraní Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Efektívnym nástrojom je podľa Mikulca návrat migrantov z EÚ do krajiny pôvodu, nie ich odsun
<< predchádzajúci článok
V Čechách začína druhé kolo prezidentských volieb, favorit je jasný