Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

05. apríla 2013

The Rolling Stones vypredali koncert v Hyde Parku za tri minútyVstupenky na koncert legendárnej britskej kapely The Rolling Stones v londýnskom Hyde Parku sa vypredali za tri minúty, a to aj napriek cenám od 95 do 300 libier (v prepočte približne 112 až 354 eur). ...Zdieľať
the rolling stones BRATISLAVA 5. apríla  - Vstupenky na koncert legendárnej britskej kapely The Rolling Stones v londýnskom Hyde Parku sa vypredali za tri minúty, a to aj napriek cenám od 95 do 300 libier (v prepočte približne 112 až 354 eur).


Lístky sa začali predávať dnes o 9:00 miestneho času.

Štvorica Mick Jagger, Keith Richards, Charlie Watts a Ronnie Wood sa v Hyde Parku predstaví 6. júla v rámci turné 50 and Counting, ktoré bude ich prvou plnohodnotnou koncertnou šnúrou po takmer šiestich rokoch.

Počas tohto turné taktiež vystúpia 29. júna ako headliner na slávnom festivale Glastonbury.

The Rolling Stones vznikli v roku 1962 v Londýne. Jedna z najúspešnejších kapiel histórie vydala počas svojej kariéry vo Veľkej Británii 22 štúdiových nahrávok, približne 100 singlov, množstvo kompilácií a živých albumov, pričom celosvetovo predala vyše 200 miliónov nahrávok.


Video: The Rolling Stones - Start Me Up
Desať jej štúdioviek je v rebríčku magazínu Rolling Stone zaradených medzi 500 najlepších albumov všetkých čias, pričom dvojalbum Exile On Main Street (1972) je na siedmom mieste. V roku 1989 skupinu uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a v roku 2004 ju tento magazín zaradil na štvrtú priečku rebríčka 100 najlepších interpretov všetkých čias.

Podobný rebríček zostavil aj magazín Billboard, ktorý kapelu v roku 2008 zaradil na desiate miesto. Niekoľkonásobní držitelia Grammy vydali vlani pri príležitosti 50. výročia svojho prvého vystúpenia v Marquee Clube na londýnskej Oxford Street fotografickú publikáciu s názvom The Rolling Stones: 50. Vlani v novembri im tiež vyšla kompilácia Grrr! (2012), ktorá obsahuje aj dve nové skladby Doom And Gloom a One More Shot.

Video: The Rolling Stones - (I Can't Get No) SatisfactionInformácie pochádzajú z webstránky www.nme.com a archívu agentúry SITA.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Vystúpenie Rolling Stones na Superbowle bolo cenzurované (7. 2. 2006)
 Na Super Bowl vstúpili The Rolling Stones i Stevie Wonder (6. 2. 2006)nasledujúci článok >>
Herečka Elizabeth Banks dostane cenu od majiteľov kín
<< predchádzajúci článok
Na Hip Hop Kempe vystúpi rapper El-P

The Rolling Stones vypredali koncert v Hyde Parku za tri minúty - diskusné fórum čitateľov