Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

15. septembra 2006

Thorpe a Hackett budú opäť lídrami austrálskeho tímuNávrat olympijských šampiónov Iana Thorpa a Granta Hacketta výrazne pômože austrálskej plaveckej reprezentácii v príprave na budúcoročné majstrovstvá sveta v Melbourne. Obe hviezdy vynechali ...Zdieľať

SYDNEY 15. septembra (WEBNOVINY) - Návrat olympijských šampiónov Iana Thorpa a Granta Hacketta výrazne pômože austrálskej plaveckej reprezentácii v príprave na budúcoročné majstrovstvá sveta v Melbourne. Obe hviezdy vynechali marcové Hry Commonwealthu a pri ich neúčasti nedokázali austrálski muži vyhrať ani jedno individuálne zlato. Pre zverencov Alana Thompsona to boli vôbec nahoršie Hry Commonwealthu za posledných 70 rokov, naopak ženy získali v Melbourne 16 zlatých kovov. Kormidelník však verí, že príchod Thorpa a Hacketta bude pre mladých plavcov veľkou podporou a pomôže im v napredovaní. "Pre mňa je jasné, že naši plavci sa budú výrazne zlepšovať a prítomnosť Iana a Granta im môže iba pomôcť. Obaja sú výbornými lídrami a svojim prístupom k tréningu a pretekom budú vzorom," povedal Thompson, ktorý už teraz myslí na pekinskú olympiádu: "Možno nezískame na svetovom šampionáte veľa medailí, ale do OH 2008 získame množstvo skúseností."

SITA, AFP,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
USA a Austrália naďalej bez prehry
<< predchádzajúci článok
Pohár UEFA - MFK Ružomberok - FC Bruggy 0:1

Thorpe a Hackett budú opäť lídrami austrálskeho tímu - diskusné fórum čitateľov