Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

25. februára 2024

Tibor Gašpar naznačil, že vláda zmenila štatút SIS s cieľom dostať do vedenia jeho syna obídením prezidentkyTibor Gašpar (Smer) naznačil, že vláda zmenila štatút SIS s cieľom dostať do vedenia tajnej služby jeho syna Pavla Gašpara obídením prezidentky.Zdieľať
Tibor Gašpar naznačil, že vláda zmenila štatút SIS s cieľom dostať do vedenia jeho syna obídením prezidentky

V RTVS povedal, že zmena „s najväčšou pravdepodobnosťou“ súvisí so slovami Roberta Fica, že do 10 dní bude mať tajná služba vedenie podľa výsledku volieb.

„Je úplne logické, že predseda vlády chce mať vo vedení svojho človeka,“ povedal poslanec Smeru v súvislosti so zmenou štatútu SIS. Podľa neho sa mení tento utajovaný dokument, aby „sa nečakalo na obštrukciu pani prezidentky“.

O svojom synovi, štátnom tajomníkovi ministerstva spravodlivosti Pavlovi Gašparovi hovoril, že nemôže byť diskriminovaný. Ak splní predpoklady, môže sa podľa slov Tibora Gašpara zamestnať v SIS.

Tibor Gašpar (Smer) tvrdí, že sa vzdá členstva vo výbore na kontrolu SIS, ak sa jeho syn Pavol dostane zákonným spôsobom do vedenia tajnej služby. Za zákonný spôsob označil zmenu štatútu SIS. Z výboru podľa svojich slov odíde, „aby nebol konflikt záujmov“.

Gašpar je v Národnej rade okrem radového člena osobitného výboru na kontrolu činnosti SIS predsedom branno-bezpečnostného výboru.

Opozícia naznačuje, že vláda zmenila štatút SIS preto, aby sa Pavol Gašpar dostal do vedenia tajnej služby obídením prezidentky, ktorá má menovať riaditeľa SIS. Vďaka zmene štatútu by mohol nastúpiť ako zamestnanec a stať sa námestníkom služby s kompetenciami, akoby bol skutočným šéfom SIS.

Či sa takýmto námestníkom stane, zareagoval Tibor Gašpar v televízii slovami: „Či to bude môj syn, ukážu najbližšie dni.“

Fico v Sobotných dialógoch povedal, že SIS bude mať do 10 dní nové vedenie podľa výsledku parlamentných volieb.

 


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 SaS: Po zadržaní exfunkcionárov sa treba zamerať na Fica a Kaliňáka (5. 11. 2020)
 Falošná rozprávka o sociálnych istotách sa končí aj Fico priznaj sa a vypovedaj, reagujú politici na akciu „Očistec“ (5. 11. 2020)
 Zlomová udalosť a rozklad mafiánskeho štátu, reaguje Nadácia Zastavme korupciu na akciu Očistec (5. 11. 2020)
 Fico reagoval na akciu Očistec a chválil Gašpara. Odpovedal aj na otázku, či sa bojí (5. 11. 2020)
 Políciu mal na tajných poradách riadiť Bödör, minimálne od roku 2012 viedol zločineckú skupinu (5. 11. 2020)
 Aktualizované: Premiér Pellegrini oznámil, že Gašpar skončí ako prezident policajného zboru (17. 4. 2018)nasledujúci článok >>
Počas protivojnových demonštrácií a spomienok na Navaľného zadržali desiatky ľudí
<< predchádzajúci článok
V Bielorusku sa pod prísnou kontrolou štátu konajú parlamentné a miestne voľby, Cichanovská vyzvala voličov k bojkotu