Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

17. novembra 2007

Tim Burton nakrúti 3D verziu Alice v krajine zázrakovAmerický režisér Tim Burton plánuje 3D verziu Alice v krajine zázrakov pre štúdiá Disney. So spoločnosťou podpísal zmluvu na dva trojdimenzionálne filmy. Okrem spracovania rozprávky ...Zdieľať

BRATISLAVA 17. novembra (WEBNOVINY) - Americký režisér Tim Burton plánuje 3D verziu Alice v krajine zázrakov pre štúdiá Disney. So spoločnosťou podpísal zmluvu na dva trojdimenzionálne filmy. Okrem spracovania rozprávky britského autora Lewisa Carrolla má v pláne priviesť na filmové plátno remake vlastného diela Frankenweenie (1984). Najnovší projekt excentrického tvorcu, filmová verzia muzikálu Stephena Sondheima Sweeney Todd má čoskoro prísť do kín. Zahrá si v nej Burtonov dvorný herec Johny Depp.
 

Timothy William Burton sa narodil 25. augusta 1958 a svoje detstvo popisuje ako bizarné, no veľmi imaginatívne. Režisér, scenárista, producent a animátor je tvorcom takých originálnych snímok ako Beetlejuice (1988), Nožnicovoruký Edward (1990), Charlie a továreň na čokoládu (2005) a Ospalá diera (1999). V roku 2006 získal vďaka animovanému filmu Mŕtva nevesta Tima Burtona (2005) nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší animovaný film. Vytvoril aj blockbusterové tituly Batman (1989) a Batman sa vracia (1992). Jeho filmy sú výnimočné svojou výpravou, kostýmami i maskami. Preslávil sa bizarnými príbehmi a zvláštnymi postavami, ktoré v nich vystupujú. V septembri sa na benátskom festivale stal najmladším laureátom Zlatého leva.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Film Burtona Alica v krajine zázrakov spoločnosť Odeon do vybratých kín nezaradí (23. 2. 2010)
 Bojkot holandských kín Alice v krajine zázrakov (16. 2. 2010)
 Kniha skutočnej Alice z krajiny zázrakov v dražbe (24. 11. 2009)
 V Burtonovej Alici v krajine zázrakov si Depp zahrá Klobučníka (28. 7. 2008)nasledujúci článok >>
Na architektúru a umelecké odbory sa dá prihlásiť už len pár dní
<< predchádzajúci článok
Zomrel držiteľ Oscara Peter Zinner

Tim Burton nakrúti 3D verziu Alice v krajine zázrakov - diskusné fórum čitateľov