Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

29. mája 2020

Tím Williams sa dostal do finančných problémov, po minuloročnej sezóne sa ho vlastník rozhodol predaťTím motoristického seriálu F1 Williams je na predaj. Jeho vlastník sa tak rozhodol po tom, ako v minulom roku vykázal stratu 13 miliónov libier, čo je v prepočte viac ako 14,4 milióna eur. V roku 2018 pritom ...Zdieľať
hj 676x380 29.5.2020 (Webnoviny.sk) - Tím motoristického seriálu F1 Williams je na predaj. Jeho vlastník sa tak rozhodol po tom, ako v minulom roku vykázal stratu 13 miliónov libier, čo je v prepočte viac ako 14,4 milióna eur. V roku 2018 pritom organizácia dosiahla zisk na veľmi podobnej hladine.


"Skupina Williams Grand Prix Holdings v súvislosti s novým strategickým smerovaním zvažuje rôzne alternatívy, jednou z nich je aj predaj celej spoločnosti. Potvrdzujeme predbežné rokovania s malou skupinou potenciálnych investorov," uvádza sa vo vyhlásení.

Spoločnosť v roku 1966 založil Frank Williams a odvtedy tím získal deväť titulov v hodnotení konštruktérov a sedem medzi jazdcami.

V predchádzajúcich dvoch sezónach to však zo strany Williamsu bolo viac ako nepresvedčivé, keď tím dohromady nazbieral iba 8 bodov.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tím Williams sa dostal do finančných problémov, po minuloročnej sezóne sa ho vlastník rozhodol predať © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
La Liga ohlásila reštart sezóny, prvý duel by mal byť v júni medzi Betis Sevilla a FC Sevilla
<< predchádzajúci článok
Tomáš Tatar sa po dlhom čase dostal na ľad, Montrealu situácia s koronavírusom pomohla

Tím Williams sa dostal do finančných problémov, po minuloročnej sezóne sa ho vlastník rozhodol predať - diskusné fórum čitateľov