19. decembra 2018

TIPSPORT LIGA: Nové Zámky podľahli Banskej Bystrici

Domáci si vytvorili v úvodnej tretine trvalý tlak, v niektorých momentoch doslova priklincovali súpera do obrannej tretiny. Napriek tomu však v 5. min prehrávali, ...

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Banská Bystrica 19. decembra (TASR) - Domáci si vytvorili v úvodnej tretine trvalý tlak, v niektorých momentoch doslova priklincovali súpera do obrannej tretiny. Napriek tomu však v 5. min prehrávali, stačilo, ay nechali priveľa priestoru Zbořilovi a Willliams kapituloval. Tento moment akoby domácich zdravo nahneval a netrvalo dlho, aby Asselin so svojou vycibrenou technikou rutinérsky vyrovnal. V 12. min sa zrodila najkrajšia akcia, na jej konci bol Selleck, ktorý poslal Asselinovu nahrávku v podstate do prázdnej bránky.

Diváci sa ani na chvíľu nenudili a zrodilo sa aj dostatok šancí. Z nich najväčšiu spálil v 6. min Gabor, keď mu brankár Košarišťan znemožnil hokejkou v poslednej chvíli skórovať. V 11. min zazvonila po strele Sýkoru ako pri biliarde dvakrát žŕdka aj s posúdením videorozhodcu a zazvonila taktiež na druhej strane po pokuse Rogoňa v 16. min. V 24. min mohol navýšiť vedenie Varga, podarilo sa to však až Asselinovi v 26. min po tom, čo korčuľoval úplne sám spolu s Faillem, vymenili si puk a Asselin pohodlne zakončil. V 30. min Birov forhendový slabší pokus od modrej napodiv skončil v sieti a zápas už viacmenej nadobudol jendofarebný priebeh. V 33. min Asselin siahal v ideálnom postavení na gólový hetrik, potom ešte v 36. min a hostia nevedeli, kde skôr skočiť.

V 36. min sa snažil pred Williamsom zvrátiť jednostranný priebeh úplne voľný J. Jurík a keďže sa mu šancu nepodarilo premeniť, v 3. tretine to mali hostia veľmi ťažké. Po 22 sekúndách Hruškova gólová strela od modrej vniesla do zápasu predsa len menší otáznik, vyriešil ho však Selleck v 44. min v presilovke, aj keď dosť bolestivo, pretože ho puk po strele Bartánusa trafil do tváre a od nej sa odrazil do siete. Výraznú prevahu podfarbil v 47. min ďalším gólom po dorážke Sýkora a hostia už trpký debakel v samom konci už len zjemnili po góle Zbořila 22 sekúnd pred koncom.

HC'05 iClinic B. Bystrica - HC Nové Zámky 6:3 (2:1, 2:0, 2:2)

Góly: 9. Asselin (Faille, Southorn), 12. Selleck (Asselin, Faille), 26. Asselin (Faille), 30. Biro (Češík), 44. Selleck (Bartánus), 47. Sýkora (Varga, Šťastný) - 5. Zbořil (H. Ručkay, J. Jurík), 41. Hruška (Rogoň, Kudla), 60. Zbořil. Rozhodovali Štefík, D. Konc st. - Výleta, Tvrdoň, vylúčení 4:6, navyše Zbořil 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky 1:1, v oslabení 0:0, 2366 divákov.

HC'05 iClinic B. Bystrica: Williams - Marshall, Southorn, Sloboda, Nemčík, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, Faille, Selleck - Varga, Šťastný, Sýkora - Bartánus, Zigo, Matoušek - Gabor, Češík, Kabáč

HC Nové Zámky: Košarišťan - Andersons, Kudla, Dundáček, Zaťko, M. Novák, Ordzovenský, Hain, Hatala - Šimun, Fábry, Štrauch - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Rogoň, Hruška, Nejezchleb - Slávik, Ondrušek, Henderson

TIPSPORT LIGA: Dukla Trenčín si poradila s Miškovcom
TIPSPORT LIGA: Hokejisti Košíc zvíťazili nad Žilinou