Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

20. apríla 2010

Tlačová beseda Fica bola ako kačica, tvrdí KusýDnešná tlačová beseda predsedu vlády Roberta Fica aj za účasti "smeráckych" podpredsedov kabinetu na Úrade vlády SR bola podľa politológa Miroslava Kusého ako ...Zdieľať
fico Foto: SITA/Dušan Hein

BRATISLAVA 20. apríla  - Dnešná tlačová beseda predsedu vlády Roberta Fica aj za účasti "smeráckych" podpredsedov kabinetu na Úrade vlády SR bola podľa politológa Miroslava Kusého ako kačica. "To máte ako s tou kačicou. Vyzeralo to ako tlačovka na úrade vlády, prebiehalo to ako stranícka tlačovka na úrade vlády. Takže otázka je, čo to potom bolo? No logická odpoveď je, že to bola stranícka akcia, ktorá by na úrad vlády nemala patriť, hoci je to zaužívaný úzus. Ale je to veľmi zlý zvyk, pretože sa zneužíva pôda úradu vlády pre takéto akcie," povedal Kusý pre agentúru SITA.

Fico na tlačovej besede varoval pred možným spojením piatich slovenských pravicových strán pri zostavovaní vlády po júnových voľbách. Kusý pochybuje, že by si Fico dal urobiť nejaký predvolebný prieskum verejnej mienky. "Pochybujem o tom, sú to skôr jeho konštrukcie. On si tvorí konštrukciu hrozby, proti ktorej potom veľmi intenzívne bojuje. To nie je po prvýkrát, to robí pravidelne," povedal politológ. Podľa neho chce Fico podobnými krokmi vyvolať odozvu u svojich potenciálnych voličov. Kusý predpokladá, že s blížiacimi sa voľbami bude Fico využívať pôdu úradu vlády na podobné tlačové besedy. "Je to veľmi pravdepodobné, pretože čím viac sa budeme blížiť k termínu volieb, tým budú tie prostriedky predvolebnej kampane tvrdšie a razantnejšie. O tom niet sporu," skonštatoval Kusý.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Sociálne dávky dostáva najviac ľudí od júla 2007
<< predchádzajúci článok
Európsky vzdušný priestor sa postupne otvára