Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

14. júna 2011

Tlučková a Vačková sú krstnými mamamiHerečky Zuzana Vačková a Zuzana Tlučková sa stali krstnými mamami dvoch šteniatok labradorského retrievera, z ktorých sa po niekoľkomesačnom výcviku stanú vodiace psy pre nevidiacich. ...Zdieľať
tluckova a vackova su krstnymi mam Foto: FUSIONBRATISLAVA 14. júna (WEBNOVINY) - Herečky Zuzana Vačková a Zuzana Tlučková sa stali krstnými mamami dvoch šteniatok labradorského retrievera, z ktorých sa po niekoľkomesačnom výcviku stanú vodiace psy pre nevidiacich. Poduajtie zorganizovalo združenie Lions Club Bratislava Pressburg, ktoré už niekoľko rokov spolupracuje s Úniou slabozrakých a nevidiacich Slovenska (ÚSNS).


Celosvetová dobrovoľnícka organizácia Lions klub zameriava svoje aktivity a projekty na pomoc zrakovo hendikepovaným ľuďom. Pôsobí v 203 krajinách sveta a má viac ako s 1,5 milióna členov. Heslom aktivít je We Serve - Slúžime. Na Slovensku pôsobí Lions Club od roku 1990, pričom jeho 17 slovenských klubov dnes združuje asi tisíc dobrovoľníkov. Benefičné podujatia pre niektoré bratislavské Lions Kluby, vrátane krstu šteniatok, organizuje umelecká agentúra Ad Astra Musica. Obe televízne Zuzany zaželali svojim krstniatkam, aby dobre slúžili svojim budúcim majiteľom. Krstnými rodičmi ďalších dvoch zo štyroch šteniatok boli slovensko-americký fotograf Martin Levinne a predseda občianskeho združenia Pro Vida, ktoré podporuje deti z detských domovov a zo sociálne znevýhodneného prostredia, Ladislav Kossár. „Pre združenie Lions Club Bratislava Pressburg išlo v poradí už o piaty krst labradorských šteniatok za posledné tri roky. Opäť sa krstilo bublifukom, tentoraz na lodi Žilina zakotvenej v bratislavskom prístave,“ uviedol prezident klubu Peter Liška.

Šteniatka retrievera labradorského počas sobotného krstu na lodi Žilina zakotvenej v Bratislave.Foto: FUSIONŠteniatka Goran, Galan, Goldy a Glen pochádzajú z Výcvikovej školy v Jakubove, ktorá je prvá a jediná svojho druhu na Slovensku. Pôrodnicu a koterce pre vodiace psy postavilo a odovzdalo hnutie Lions Club Bratislava Pressburg Výcvikovej škole pre vodiacich psov pri ÚSNS v roku 2008.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Apple a Nokia urovnali vzájomný spor o patenty
<< predchádzajúci článok
Speváčka Jennifer Hudson napíše knihu o chudnutí