24hod.sk    Šport    ZOH Soči 2014

15. februára 2014

Tomáš Kopecký s podozrením na otras mozgu, tréner Vůjtek chcel výhru

Slovenský hokejista Tomáš Kopecký opúšťa ľad po zranení v zápase základnej A-skupiny olympijského turnaja Slovensko - Slovinsko na XXII. zimných olympijských hrách v Soči 15. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok
Soči 15. februára (TASR) - Slovenskí hokejisti utrpeli v sobotu na olympijskom turnaji ďalšiu prehru a navyše prišli aj o centra druhého útoku Tomáša Kopeckého.

Ten podľa slov trénera Vladimíra Vůjteka utrpel bližšie nešpecifikované zranenie v hornej časti tela a nad jeho účasťou v nedeľňajšom stretnutí s Ruskom visí veľký otáznik.

Jeden z lídrov národného tímu vydržal na ľade iba do 10. minúty. Vtedy ho lakťom "zostrelil" Sabahudin Kovačevič a Kopecký sa len horko-ťažko dostal na vlastnú striedačku. Do hry sa už nevrátil, v strede druhého útoku ho nahradil Peter Ölvecký. Podľa prvých správ má podozrenie na otras mozgu.

Slovenský hokejista Tomáš Kopecký v zápase základnej A-skupiny olympijského turnaja Slovensko - Slovinsko na XXII. zimných olympijských hrách v Soči 15. februára 2014. Foto: TASR/Michal Svítok

"Tomáš hral v útoku s mladíkmi Tatarom a Juročm a veľa sme si od toho sľubovali. Bohužiaľ, zápas nedohral a stratili sme ďalšieho centra. Nemôžem povedať nič viac. Momentálne je na sledovaní a uvidíme, čo bude ďalej. Neviem, či nastúpi proti Rusku," povedal krátko po zápase hlavný tréner.

Rozhodcovia si Kovačevičov zákrok nevšimli , a tak slovinský zadák obišiel bez trestu. "Takéto zákroky rieši disciplinárna komisia, ale nám to už nepomôže. Tomáš nedohral a či dostane dištanc, je už mimo nás," dodal Vůjtek.

Slovenskí reprezentanti tak ostali bez bodu aj po druhom skupinovom zápase s hrozivým skóre 2:10. Proti Slovincom si pritom verili na víťazstvo. V zápase sa však nedokázali výraznejšie presadiť, zaostávali v rýchlosti, viazli im kombinácie a hŕstka pološancí im na úspech nemohla stačiť. Naopak Slovinci hrali umne a v rozpätí šiestich minút tretej tretiny potrestali tri chyby.

"Mali sme vyhrať. Mysleli sme si, že máme lepšie mužstvo a že to zvládneme. Chalani začali dobre, prvých desať minút bolo našich, ale bohužiaľ sme z pološancí nič nepremenili. Chalani boli pri chuti, no potom nás zbrzdili dve oslabenia a hra sa vyrovnala. Dostali sme prvý gól a mužstvo už nenašlo silu, aby zápas zvrátilo," dodal Vůjtek.