Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala    Hudba

20. marca 2019

TOPFEST zažije jediný koncert projektu Zemětřesení na SlovenskuV Novom Meste nad Váhom zahrajú 28. až 29. júna bláznivá východolondýnská kapela Great Malarkey, populárny Desmod, slovenskí punkrockeri From Our Hands či spevák Lukáš Adamec. Jediné ...Zdieľať
Foto: TOPFEST
 
Bratislava 20. marca (OTS) - V Novom Meste nad Váhom zahrajú 28. až 29. júna bláznivá východolondýnská kapela Great Malarkey, populárny Desmod, slovenskí punkrockeri From Our Hands či spevák Lukáš Adamec. Jediné vystúpenie na Slovensku predvedie na TOPFESTe skvelá zostava hudobníkov v projekte Zemětřesení. Zišli sa v ňom legendárni muzikanti Aleš Brichta, Vlasta Henych, Štěpán Smetáček a Miloš Dodo Doležal, ktorí predvedú hity legendárneho českého speváka Jiřího Schelingera. Na festivale dokonca plánujú podpisovú akciu pre fanúšikov!
Zemětřesení Foto: TOPFEST
 


Projekt Zemětřesení je na hudobnej scéne od roku 1993. Vystupuje v hviezdnom zložení spevák Aleš Brichta, basgitarista Vlasta Henych, gitarista Miloš Dodo Doležal a hráč na bicie Štěpán Smetáček.

V roku 1993 sme po hlasovaní fanúšikov založili tento projekt a dotiahli sme do konca nedokončený album Jiřího Schelingera "Zemětřesení". Podľa tohto názvu sme pomenovali aj náš projekt. Album bol v roku 1993 veľmi úspešný a veľmi úspešný je aj jeho remastrovaná podoba s bonusmi, ktorý sme pripravili v roku 2018 po 25. rokoch,“ vysvetľuje Jozef Bruha, manažér projektu.

V roku 1993 sa hudobníci vydali s projektom na turné, ktoré dopadlo nad očakávania dobre. Preto si to po 25-tich rokoch zopakovali.

Na jeseň 2018 sme sa fanúšikom pripomenuli po 25-tich rokoch. Koncerty boli natoľko úspešné, že sme sa rozhodli odohrať nejaké aj v tomto roku. Medzi ne patrí aj naše vystúpenie na TOPFESTe. Je to na Slovensku prestížna akcia a zhodli sme sa, že by sme nemali chýbať. Ďakujeme za pozvanie...“ teší sa bubeník Štěpán Smetáček.

Zostava Brychta, Doležal, Henych a Smetáček vystúpi na TOPFESTe po prvýkrát, hudobníci sa na festival veľmi tešia. Okrem toho Zemětřesení žiadny ďalší koncert na Slovensku neplánuje!

Nehrali sme spolu 25 rokov. Fanúšikovia sa môžu tešiť na všetky známe songy z albumu „Zemětřesení“, ktoré tvoria hlavnú os vystúpenia. Skladby Jiřího Schelingera sú skvelo napísané, Jirka mal veľkú základňu fanúšikov, veríme preto, že ich potešíme. Možno si so sebou privezieme aj nejakého hosťa. Na TOPFESTe plánujeme stretnutie s fanúšikmi, zoberieme so sebou CD, LP, tričká a radi ich aj podpíšeme...“ prezradil basgitarista Vlasta Henych.
Desmod Foto: TOPFEST
 

Na 16-tom ročníku festivalu vystúpi aj legendárny rocker Slash spoločne so spevákom Mylesom Kennedym a sprievodnou skupinou The Conspirators, kapely Dezz Nuts, Great Malarkey, Horkýže Slíže, Desmod, From Our Hands, Doctor P.P. či The Circus Brothers, Lukáš Adamec, Funny Faces, Ramchat a ďalší. Príďte zažiť dokonalú festivalovú atmosféru na TOPFEST 28. až 29. júna 2019 na Zelenej vode v Novom Meste nad Váhom, okrem koncertov na vás čakajú aj skvelé atrakcie. Vstupenky sú dostupné v sieti Ticketportal.sk. Permanentku na festival si môžete kúpiť za 40 eur. Všetky informácie sú dostupné na www.topfest.sk a na https://www.facebook.com/search/top/?q=topfest
SLASH Foto: TOPFEST
 


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Festival TOPFEST oslávil 15-te narodeniny návratom na Zelenú vodu (2. 7. 2018)
 VIDEO: Topfest úspešne naštartoval festivalové leto (1. 7. 2018)
 Zajtra štartuje festival TOPFEST (28. 6. 2018)
 Festival TOPFEST a Zelená voda je dokonalé spojenie (31. 5. 2018)
 Topfest má 15 rokov: Oslávi ich s Kabátom, Tublatankou a Horkýže Slíže (10. 1. 2018)
 Hviezda tohtoročného Topfestu priletí na festival súkromným lietadlom (29. 6. 2017)
 Na Topfeste 2017 sa predstaví aj škótska speváčka Amy Macdonald (24. 5. 2017)
 TOPFEST 2017 aj s najväčším open air koncertom Karla Gotta! (13. 1. 2017)
 TOPFEST 2017 hlási návrat ku koreňom a ohlasuje BASTILLE a SKINDRED! (1. 12. 2016)
 Festival Topfest bez skupiny Kabát by nebol Topfestom (3. 7. 2016)nasledujúci článok >>
Papagája z pásma Gazy po žiadosti na Facebooku ošetrili Izraelčania
<< predchádzajúci článok
PIENAP chystá brigádu na zlepšenie stavu populácie vzácneho motýľa

TOPFEST zažije jediný koncert projektu Zemětřesení na Slovensku - diskusné fórum čitateľov