Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

21. novembra 2005

Toshiba: bude to notebook budúcnosti?Toshiba opäť zabodovala na trhu prenosných počítačov.Zdieľať
Toshiba opäť zabodovala na trhu prenosných počítačov. Nová Tecra S3 už teraz plne vyhovuje novej smernici EÚ o zákaze používania škodlivých látok v elektrických a v elektronických zariadeniach, ktorú musia výrobcovia povinne dodržiavať až od júla 2006. Je taktiež prvým notebookom tohto výrobcu, ktorý má zabudovanú ochranu proti ukradnutiu (tzv. HYPERLINK „http://www.toshiba-europe.com/tecraS3/“ Anti-theft Protection Timer). Používateľ má možnosť spustiť časovač hesla pre BIOS, ktorý zabráni vstupu do systému v prípade ukradnutia alebo neautorizovaného prihlásenia. Spolu s integrovaným skenerom odtlačku prsta a novými technológiami   ponúka Toshiba Tecra S3(r) novú úroveň ochrany pre dáta a celý systém  - časovač ochrany pri krádeži.

Použitím časovača ochrany pri krádeži (Anti-theft Protection Timer) sa odcudzenie prenosného počítača Tecra S3 stane bezpredmetným. Po uplynutí časového limitu zadaného používateľom sa aktivuje heslo systému BIOS. Následne sa systém uzamkne a pre neautorizovaných používateľov sa stane neprístupným. „Nepridali sme však len nové ochranné funkcie a technológie zabezpečenia údajov. Uvedomujeme si tiež dôležitosť nových environmentálnych smerníc vydaných EÚ a záleží nám na tom, aby sme ich úspešne implementovali v predstihu, ešte pred júlom 2006,“ tvrdí Oscar Koenders, generálny manažér marketingovej divízie Toshiba Computer Systems.
 Spoločnosť Toshiba začleňuje nové funkcie technológie Toshiba EasyGuard do prenosných počítačov mainstreamového radu Tecra(r) S3. Spoločnosť Toshiba začlenila do prenosných počítačov mainstreamového radu Tecra S3 nové funkcie technológie Toshiba EasyGuard. Výsledkom je kvalitnejšie zabezpečenie údajov, zdokonalená ochrana systému a jednoduché pripájanie k sieťam. Okrem časovača ochrany pri krádeži (Anti-theft Protection Timer) je model Tecra S3 vybavený klávesnicou odolnou proti poliatiu a systémom ochrany pri nárazoch, ktorý znižuje riziko straty údajov pri nárazoch, vibráciách, prípadne pri pádoch. Nový nástroj na zálohovanie údajov Toshiba Backup Utility dokáže paralelne zálohovať systémové súbory aj údaje používateľa. V kombinácii s Toshiba RAID 1 zaisťuje ochranu pred stratou údajov a umožňuje vykonať rýchlu obnovu údajov. Prejavuje sa to vo výraznom skrátení trvania výpadkov.
 Snímač odtlačkov prstov ponúka netradičnú bezpečnosť prihlasovania. Nedávno integrovaný štartovací nástroj umožňuje automatické prihlásenia dokonca aj v prostredí s viacerými používateľmi. Používateľ sa môže prihlásiť do systému BIOS, systému Windows a na pevný disk jediným pohybom bez toho, aby musel použiť niekoľko hesiel.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Austrálčanka si získala Slovákov
<< predchádzajúci článok
Ako nakonfigurovať ochranu počítača (osobný firewall)

Toshiba: bude to notebook budúcnosti? - diskusné fórum čitateľov