29. novembra 2018

Tottenham stále živí v LM nádej na postup, no Spalletti verí Barcelone

Tréner Interu Miláno Luciano Spalletti, archívna snímka.

Tréner Interu Miláno Luciano Spalletti, archívna snímka. Foto: TASR/AP
Londýn 29. novembra (TASR) - Futbalisti Tottenhamu Hotspur boli v stredu vo Wembley desať minút od vyradenia v skupinovej fáze Ligy majstrov 2018/19. Napokon však o ich výhre 1:0 nad Interom Miláno rozhodol gól Dána Christiana Eriksena a mužstvo trénera Mauricia Pochettina stále živí nádej na účasť v osemfinále. Spurs aj Inter majú v B-skupine na konte 7 bodov, líder skupiny a už istý postupujúci FC Barcelona vyhral v druhom súboji na pôde PSV Eindhoven 2:1.

Inter, za ktorý odohral celý zápas slovenský reprezentačný stopér Milan Škriniar, stavil v Anglicku na pozornú defenzívu. Dlho sa mu darilo držať domácich na dištanc, ale napokon bod potrebný na postup nezískal. Rozhodne sa tak v decembri v záverečnom 6. kole. V ťažšej pozícii je Tottenham, ktorý bude hrať na Camp Nou, Inter doma privíta PSV.

Eriksen nečakane začal na lavičke náhradníkov a na ihrisko sa dostal až v 70. minúte. O desať minút neskôr už po šikovnej akcii domácich rozhodol. Teraz sa Spurs musia sústrediť na dôležitý záver proti Leovi Messimu a spol. "Vo futbale je všetko možné. Pred Barcelonou máme samozrejme veľký rešpekt, má jedno z najlepších mužstiev v Európe. My ale máme sebavedomie a vieru v naše schopnosti. Veríme, že tam môžeme zvíťaziť. Budeme potrebovať ľahké nohy a ľahkú myseľ. Tiež nám nesmie chýbať nik pre zranenie. V takomto rozpoložení musíme prísť do Barcelony. Očakávam, že budú hrať s ich najlepšími hráčmi, ale neviem, akú prípravu zvolia na zápas. My sa musíme na ten zápas pripraviť najlepšie ako to len bude možné, a ako k tomu pristúpi Barcelona, už neovplyvníme. V Lige majstrov nikto nič nedostane zadarmo. Ale opakujem, verím, že tam môžeme vyhrať," venoval sa obšírne argentínsky tréner už zápasu v Španielsku.

Pochettinov kolega Luciano Spalletti stále očakáva, že "Nerazzurri" postúpia v prípade výhry nad Holanďanmi. FCB je totiž podľa neho proti Spurs favoritom. "Ak si urobíme normálnu robotu, myslím si, že postúpime. Je to teda najmä o nás, ako budeme hrať my. Barcelona má špičkových hráčov, v Lige majstrov doma neprehrali päť rokov a budú si chcieť túto bilanciu uchovať," citovala Spallettiho agentúra AFP. V prípade rovnosti bodov Inter vypadne do Európskej ligy, keďže má s anglickým tímom horšiu vzájomnú bilanciu po domácej výhre 2:1 o gól dosiahnutý na ihrisku súpera.

Belgicko vedie rebríček FIFA. Ako sú na tom slovenskí futbalisti?