30. septembra 2012

Tottenham vyhral na Old Trafforde po 23 rokoch

Futbalisti Tottenhamu Hotspur dosiahli v sobotu prvé ligové víťazstvo po dlhých 23 rokoch na pôde Manchestru United, keď sa radovali po výsledku 3:2. Na štadióne Old Trafford vyhrali ...

clint dempsey LONDÝN 30. septembra (WEBNOVINY) - Futbalisti Tottenhamu Hotspur dosiahli v sobotu prvé ligové víťazstvo po dlhých 23 rokoch na pôde Manchestru United, keď sa radovali po výsledku 3:2.

Na štadióne Old Trafford vyhrali Hotspur naposledy v roku 1989 a odvtedy ťahali šnúru 23 neúspešných zápasov.

Tottenham mal veľmi dobrý vstup do zápasu, po 32 minútach hry viedli 2:0. Domáci síce v druhom polčase dokázali znížiť na rozdiel gólu, ale hosťujúci Gareth Bale pripravil pre Clinta Dempseyho ďalší gól.

United vrhli všetky sily do útoku, ale japonský stredopoliar Šindži Kagawa už dokázal len výsledok korigovať. Wayne Rooney následne trafil konštrukciu bránky a hlavička Michaela Carricka ju len tesne minula.

"Nemali sme najlepší úvod zápasu, na čo sme doplatili. Navyše sme nehrali dobre v obrane," povedal tréner United Alex Ferguson v rozhovore pre ESPN.

"Musím zložiť kompliment každému môjmu zverencovi, ktorý nastúpil. Bolo to pre nás špeciálne popoludnie. Nemôžeme však ostať len pri tomto výsledku. Čaká nás ešte veľa dôležitých zápasov a my ich musíme zvládnuť rovnakým štýlom," povedal tréner Tottenhamu André Villas-Boas.