Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Technika

05. septembra 2015

Toyota vyvinie svoju technológiu pre autonómne vozidlá s AmeričanmiToyota si zabezpečila pomoc amerických výskumníkov pri vývoji samostatne jazdiacich automobilov. Informuje o tom agentúra DPA. Japonský automobilový koncern v piatok (4.9.) ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
 
Palo Alto 5. septembra (TASR) - Toyota si zabezpečila pomoc amerických výskumníkov pri vývoji samostatne jazdiacich automobilov. Informuje o tom agentúra DPA. Japonský automobilový koncern v piatok (4.9.) informoval, že bude spolupracovať s americkými vysokými školami - Massachusettským technologickým ústavom v Cambridge a univerzitou v Stanforde. Šéf vývoja Toyoty Kijotaka Ise v kalifornskom Palo Alte uviedol, že spolupráca bude zameraná na rozvoj umelej inteligencie.


Toyota poverila vedením projektu Gilla Pratta, ktorý v americkej vojenskej agentúre DARPA organizoval vývoj robotického vozidla.

Japonský koncern v nasledujúcich piatich rokoch vynaloží na projekt 50 miliónov USD (44,89 milióna eur).

Americkí výskumníci, ktorí sa zaoberajú robotikou vhodnou pre dopravu, sú v kurze. Spoločnosť Uber, ktorá podniká v dopravných službách, tiež pracuje na vývoji autonómneho auta. Do svojich služieb získala z amerických univerzít takmer 40 robotických expertov. Google už testuje svoje robotické vozidlo. Internetový gigant si zriadil vývojové automobilové stredisko blízko univerzity v Stanforde. Nemecké automobilky si zase vybudovali vývojové strediská v kalifornskom Silicon Valley.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Bratislave sa začala najväčšia prehliadka remesiel a ľudového umenia
<< predchádzajúci článok
Depardieu chce rozpredať majetok a odísť do Bieloruska

Toyota vyvinie svoju technológiu pre autonómne vozidlá s Američanmi - diskusné fórum čitateľov