Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

21. júna 2021

Tradičný jarmok v Trnave nebude ani tento rok, nahradiť ho majú menšie podujatiaTradičný trnavský jarmok ani v tomto roku nebude, nahradiť ho majú menšie podujatia. Dôvodom sú protipandemické opatrenia, ktoré obmedzujú možnosť konania veľkých podujatí. Trnavský jarmok ...Zdieľať
iko_4168 11 676x450 21.6.2021 (Webnoviny.sk) - Tradičný trnavský jarmok ani v tomto roku nebude, nahradiť ho majú menšie podujatia. Dôvodom sú protipandemické opatrenia, ktoré obmedzujú možnosť konania veľkých podujatí.


Trnavský jarmok patrí počtom predajcov aj počtom návštevníkov medzi najväčšie na Slovensku. Z dôvodu pandémie ochorenia COVID-19 sa nekonal ani minulý rok.

Ambulantný predaj


„Trnavčania aj návštevníci sa môžu 9. až 12. septembra 2021 tešiť na Stredovek pod hradbami v Sade Antona Bernoláka (promenáda) a Rozlúčku s letom v Mestskom amfiteátri. Počas jarmočných dní tiež v centre mesta nájdu remeselníkov, ktorí im predvedú svoje výrobky. Stánky budú rozmiestnené s dostatočnými rozostupmi a fungovať budú v režime ambulantného predaja," informovala radnica.

Jarmok, najväčšie kultúrno-spoločenské podujatie v Trnave, bol v tomto roku naplánovaný na 9. až 12. septembra. Konať sa mal ako obvykle v centre mesta, radnica rátala so ziskovým podujatím.

Jarmok schválili vo februári


Organizačné zabezpečenie jarmoku schválilo Mestské zastupiteľstvo v Trnave vo februári tohto roka, predajcovia sa mohli hlásiť do polovice mája. Návrh na zrušenie uznesenia o konaní jarmoku ide na rokovanie poslaneckého zboru 29. júna.

Jarmok v klasickej podobe podľa Zuzany Bodišovej z Mestského úradu v Trnave nebude preto, lebo stále platí povinnosť sledovať počet návštevníkov podujatí a zbierať od nich kontaktné údaje.


Zdroj: Webnoviny.sk - Tradičný jarmok v Trnave nebude ani tento rok, nahradiť ho majú menšie podujatia © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Navštívte júnové koncerty série Real Music House uvádza
<< predchádzajúci článok
Zomrela česká herečka Nina Divíšková, známa ako babička zo seriálu Vyprávěj

Tradičný jarmok v Trnave nebude ani tento rok, nahradiť ho majú menšie podujatia - diskusné fórum čitateľov