Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. apríla 2012

Traja 'Amigos' si rozdelia časť z rozprávkového jackpotuDve učiteľky a správca školy z amerického Baltimoru, ktorí si podali lotériový žreb pod menom „Three Amigos“ („Traja Amigos“), si rozdelia časť rozprávkového jackpotu z lotérie Mega ...Zdieľať
jackpot MARYLAND 11. apríla (WEBNOVINY) - Dve učiteľky a správca školy z amerického Baltimoru, ktorí si podali lotériový žreb pod menom „Three Amigos“ („Traja Amigos“), si rozdelia časť rozprávkového jackpotu z lotérie Mega Millions.


Ide o dve ženy vo veku od 20 do 50 rokov a 40-ročného muža.

Ako médiám povedal zamestnanec lotérie, šťastní výhercovia plánujú za svoju výhru okrem iného ísť aj na výlet do Európy, kúpiť si nové domy a založiť vysokoškolské fondy pre svoje deti.

Výhercovia chcú zostať v anonymite, avšak dohodli sa s lotériou, aby o nich na utorkovej tlačovej konferencii niečo prezradila. Všetci traja museli pracovať v niekoľkých zamestnaniach.

"Sú to presne takí ľudia, ktorí si zaslúžia víťazstvo," agentúra AP slová riaditeľa Mega Millions Stevena Martina.

Každý z nich by rád zostal pri svojom povolaní, pretože to vraj dĺžia deťom.

Žreb „Three Amigos“ bol jeden z troch, ktorý vyhral neuveriteľný jackpot 656 miliónov amerických dolárov (viac ako 49 miliónov eur).

Ďalší výhercovia pochádzajú zo štátov Illinois a Kansas. V Illinois sa majiteľ výherného žrebu ešte neprihlásil, v Kansase kontaktoval predavač Denise Metzger spoločnosť Mega Millions v piatok.

Po zverejnení výsledkov sa médiám v Baltimore prihlásila istá Mirande Wilsonová, ktorá tvrdila, že práve ona je šťastnou výherkyňou, ale žreb stratila. Traja "Amigos" priznali, že Wilsonovej snahu sledovali s úsmevom na tvári a miestami o nej i zažartovali.

Traja budúci milionári si vybrali čísla 2, 4, 23, 38, 46 a dodatkové Mega Ball číslo 23. Ich šanca na výhru bola 1:176 miliónom.

Jackpot sa zvyšoval od januára, keď sa 18-krát po sebe nenašiel výherca. Žreby do lotérie si kupovali ľudia zo 42 štátov USA a organizátori rátali s tým, že na ne minú dovedna 1,5 miliardy dolárov (1,12 miliardy eur).
Výhercovia môžu svoj podiel zo sumy 640 miliónov dolárov dostávať postupne počas 26 rokov, alebo dostať svoju čiastku naraz.

Za jackpot v Mega Millions sa dá v Spojených štátoch kúpiť podľa agentúry AP napríklad 26 výletov na medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS, 2,9 miliónov nových iPadov, 12-tisíc áut značky Maserati GranTurismo alebo 73-percentný podiel v bejzbalovom tíme Los Angeles Dodgers.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Medzinárodný menový fond očakáva pokles komoditných cien
<< predchádzajúci článok
Iniciatíva Proti gorilám vyzýva Roberta Kaliňáka k činom