17. novembra 2015

Trenčín porazil Skalicu,na konto si pripísal tri ťažko vybojované body

Trenčania sa tešia, archívne foto

Trenčania sa tešia, archívne foto Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Trenčín 17. novembra (TASR) -Súboj v tabuľke druhého s posledným začali aktívnejšie domáci. Hudecov štipľavý pokus Romančík vyrazil nad bránu. Hostia sa rýchlo spamätali a priebeh hry vyrovnali. Pašekovu strelu pri nájazde dvoch na jedného Kutej vytesnil betónom. V 6. min mal čo robiť, aby zneškodnil nepríjemný pokus Brendla. V tých chvíľach sa hral svižný hokej na oboch stranách klziska a nebolo vidieť, že hrajú tímy z rôznych pólov tabuľky. Neujala sa ani spolupráca Melicháreka s Gašparovičom, keď puk skončil na Romančíkovom betóne. Blízko k úvodnému gól bol v 12. min hosťujúci Školiak. Jeho presilovkovej dorážke totiž chýbali iba centimetre. Päť minút pred prvou sirénou využil zaváhanie obrany Gašparovič, natlačil sa pred gólmana, ale jeho strele švihom chýbali centimetre na to, aby skončila v sieti.

Aj po prestávke pokračoval aktívny hokej z oboch strán. Ďaleko od otvorenia skóre nebol v 22. min Jaborník, no tesne minul bránu. Na opačnej strane podobne dopadol v predbránkovom priestore Zlocha. V 25. min si do priestoru ľavého kruhu nakorčuľoval Jass. Puk však nedokázal dobre trafiť a Kutej ho skryl pod telom. O tri minúty však už bol prikrátky na Zálešákovu strelu švihom do horných poschodí brány. Domácich tento moment vyprovokoval k zvýšenej aktivite. K vyššiemu počtu striel im dopomohla aj prvá presilová hra. Romančík bol ale vždy na svojom mieste. V 32. min bol už krátky na pokus Nechalu od modrej čiary, keďže mal zakrytý výhľad – 1:1. Dukla sa mohla následne dostať do vedenia počas presilovej hry. Z veľkého tlaku gól nestrelila. Na opačnej strane obranca v poslednej chvíli zastavil dobiedzajúceho Zálešáka a zabránil streleniu takmer istého gólu.

Hostia sa v záverečnej časti v prvom rade snažili udržať cennú remízu. Dukla chcela streliť vytúžený druhý gól. Blízko k nemu mala počas presilovej hry. V nej dokázala súpera na celé dve minúty zavrieť vo vlastnej tretine. Romančík bol ale vždy na mieste. Desať minút pred koncom zápasu naklonil misky váh na stranu Trenčína Hudec, keď odtlačil brániaceho hráča a strelou pod brvno poslal Duklu do vedenia. O minútu už bolo 3:1. Veľký tlak domácich korunoval do tretieho gólu Dlouhý, keď si skackajúci puk našiel cestu za bránkovú čiaru. Trenčín si už vedenie postrážil a pripísal si tuho vybojované tri body.

HK Dukla Trenčín – HK 36 Skalica 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
32. Nechala (L. Novák), 50. Hudec (Švec), 51. Dlouhý (Hlinka, L. Novák) - 28. Zálešák (Mickievics, Opalek). Rozhodovali: Snášel - Bednár, Holienka, vylúčení: 3:7, presilovky a oslabenia: 0:0, 1820 diávkov

Skvelý obrat Slovákov, proti Holandsku otočili z 0:2 na 4:2