17. októbra 2015

Trenčín si s Podbrezovou bravúrne poradil

Na snímke vpravo hráč Trnavy Miloš Nikolič a hráč Dunajskej Stredy Erik Pačinda v zápase 13. kola jesennej časti futbalovej Fortuna ligy FC Spartak Trnava - FK DAC 1904 Dunajská Streda v Trnave v sobotu 17. októbra 2015. Foto: TASR/Lukáš Grinaj
Trenčín 17. októbra (TASR) -Zápas pod hradom Matúša Čáka sa hral z nariadenia disciplinárnej komisie Slovenského futbalového zväzu pred prázdnymi tribúnami. Napriek tomu si niekoľko desiatok divákov našlo miesto na priľahlej hrádzi rieky Váh, odkiaľ sledovalo dianie na trávniku. Už úvodná šanca mohla priniesť gól - Maduov center do pokutového územia neusmernil Guba do priestoru brány. V 18. min biliardovú akciu zakončil Madu tesne vedľa pravej tyče Kuciakovej brány. O minútu zostal osamotený pred Kuciakom Koolwijk, ale nedokázal zakončiť dostatočne razantne. Na opačnej strane zostal po rohu nikým nekrytý Vajda, no hlavou trafil iba do stredu brány. Aktivita na domácich kopačkách dostala gólovú odmenu po pol hodine hry. Z krídelného priestoru dostal parádnu prihrávku na hranicu šestnástky Van Kessel a umiestnenou strelou k žrdi otvoril skóre zápasu. V 38. min dorazil do siete loptu Koolwijk, gól však neplatil pre ofsajd. V samom závere prvého dejstva sa hosťom podarilo vyrovnať, keď z priameho kopu parádne trafil Andrič.

Po prestávke začal domáci tím opäť aktívnejšie. Van Kessel obišiel aj gólmana, mal pred sebou opustenú bránu, no iba opečiatkoval obe žrde podbrezovskej brány, následne z päťky Guba netrafil prázdnu bránu. Hostia umne bránili a vyrážali do nebezpečných kontier. Jednu z nich v poslednej chvíli odvrátil Kleščík aj za cenu žltej karty. Podbrezová vycítila šancu na body podobne ako naposledy v Žiline a bola čoraz nebezpečnejšia. V 66. min mohol priniesť pokoj na trenčianske kopačky Rabiu, ktorý ťažil z dobrej práce Bera. Vo vnútri pokutového územia iba napálil do Kuciaka. Napokon šestnásť minút pred naplnením riadneho hracieho času dostal Bero parádny pas z polovice ihriska, pohral sa aj s Kuciakom a do prázdnej brány upravil na 2:1. O štyri minúty mohol nádeje tímu z Horehronia definitívne pochovať Wesley, jeho strela sa odrazila od žrde. Majster sa napokon s tímom z dna tabuľky na tri body poriadne natrápil.

AS Trenčín - ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1)
30. Van Kessel, 74. Bero - 45. Andrič. Rozhodoval: Glova, ŽK: Bero, Koolwijk, Kleščík, Rabiu - J. Pančík, Kochan, Vajda. Hralo sa bez divákov.

Trenćín: Šemrinec – Šulek, Kleščík, Rundič (86. Skovajsa), Madu – Koolwijk – Guba (64. Bala), Rabiu, Bero, Van Kessel – Wesley (90. Holúbek)

Podbrezová: Kuciak – Viazanko, Kupčík, Vajda, Andrič – Kochan, Kapor (90. Sabler) – J. Pančík (80. Szöke), Podio, Gal Andrezly - Vaščák