28. apríla 2014

Trenčín suverénne zdolal Myjavu

Na snímke Myjavčan Peter Kumančík (vľavo) vo výskoku, druhý zľava Moses Daddy Simon (Trenčín), prizerajú sa Trenčan Tomáš Malec (druhý sprava) a Myjavčan Martin Černáček v dohrávanom zápase 28. kola futbalovej Corgoň ligy AS ...

Na snímke Myjavčan Peter Kumančík (vľavo) vo výskoku, druhý zľava Moses Daddy Simon (Trenčín), prizerajú sa Trenčan Tomáš Malec (druhý sprava) a Myjavčan Martin Černáček v dohrávanom zápase 28. kola futbalovej Corgoň ligy AS Trenčín - Spartak Myjava v Trenčíne 28. apríla 2014. Foto: TASR/Radovan Stoklasa
Trenčín 28. apríla (TASR) - Futbalisti AS Trenčín zvíťazili v pondelňajšej dohrávke 28. kola Corgoň ligy 2013/2014 doma nad Spartakom Myjava 4:1 a upevnili si druhé miesto v tabuľke.

Na čele tabuľky je stále obhajca Slovan Bratislava, práve pred Trenčínom má 11-bodový náskok. O obhajobe titulu pre "belasých" môže za istých okolností rozhodnúť už budúce kolo. Mohlo sa aj v tomto, ale Slovan na Pasienkoch prehral s Ružomberkom a Trenčín s Myjavou body nestratil. Ak v 29. kole Trenčín stratí body v Košiciach, resp. ak Slovan vyhrá v Žiline, bude o titule rozhodnuté už štyri kolá pred koncom.

Trenčín od úvodu agresívne napádal myjavskú rozohrávku. Jednu z nich sa im podarilo narušiť v 7. min. Simonov pokus z hranice šestnástky poriadne natiahol Belica. O štyri minúty predviedli hostia rýchlu kontru. Na jej konci bol Daniel, ktorý vyhral bežecký súboj s obranou a krížnou strelou tesne minul pravú žrď Volešákovej brány. V 17. min sa rýchlo akciou prezentoval aj domáci tím. Simonov prízemný center však zostal nepochopený. Na opačnej strane sa z priameho kopu zastreľoval kanonier Pekár.

Vedenia sa Trenčania ujali po dvadsiatich minútach hry. Holúbekov center Malec prenechal Simonovi a ten hlavičkou nedal Belicovi šancu – 1:0. Ten istý hráč o štyri minúty hráč z dorážky pridal aj druhý gól, ale pre ofsajd neplatil. V ostatných minútach prvého polčasu sa kopaničiari stiahli pred vlastnú šestnástku a iba sporadicky podnikli útočné výpady. Trenčania sa snažili ich defenzívne rady preraziť, no obrana Myjavy stála na pevných nohách.

Úvod druhého polčasu vyšiel Trenčanom. V 46. min pár metrov pred pokutovým územím prebral prihrávku Hajradinovič a prudkou strelou k tyči prekvapil Belica – 2:0. Následnú sériu šiestich rohových kopov tím z kopaníc odvrátil bez problémov. Hostia sa následne osmelili a začali sa viac ukazovať v útočných priestoroch, ale vyložené šanci si nevytvorili. Tretí klinec do rakvy Myjavy mohol pridať Malec. Ku hlavičkovému zakončeniu mu kúsok chýbal. O zníženie sa technickou strelou pokúšal Pekár, jeho pokus mieril nad bránu.

Najkrajšia akcia prišla v 65. min. Van Kessel si v pokutovom území vychutnal Kumančíka, prudkou prihrávkou cez päťku našiel Simona, ktorý do odkrytej brány pridal tretí gól Trenčína. Z následného priameho kopu nastrelil Holúbek brvno. V 72. min po pravej strane potiahol rýchlu akciu Pekár. Loptu ako na podnose ponúkol Kosíkovi. Ten však loptu z niekoľkých metrov napálil iba do Volešáka. Myjavčania napokon strelili čestný úspech o dve minúty. Po rohovom kope sa lopta odrazila ku kapitánovi Černáčkovi, ktorý nezaváhal – 3:1. Gólového hody vyvrcholili v 80. min. Hajradinovič našiel na hranici šestnástky voľného Holúbeka a ten strelou po zemi upravil na konečných 4:1.
AS Trenčín – Spartak Myjava 4:1 (1:0)

Góly: 20. a 65. Simon, 46. Hajradinovič, 80. Holúbek – 74. Černáček
Rozhodoval: Mastiš, ŽK: Baéz, 2517 divákov