Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Šport

25. októbra 2006

Tréner Gretzky znáša prehry ťažšie ako "The Great One"Legenda kanadského hokeja Wayne Gretzky prežíva na lavičke Phoenix Coyotes náročné obdobie. Pred druhou sezónou v NHL podpísal s Coyotes nový päťročný kontrakt, ale "kojoti" prehrali osem z desiatich ...Zdieľať
CALGARY 25. októbra (WEBNOVINY) - Legenda kanadského hokeja Wayne Gretzky prežíva na lavičke Phoenix Coyotes náročné obdobie. Pred druhou sezónou v NHL podpísal s Coyotes nový päťročný kontrakt, ale "kojoti" prehrali osem z desiatich úvodných súbojov nového ročníka a patria medzi najslabšie tímy súťaže. "V profesionálnom hokeji je to tak. Keď vyhrávate, ste na vrchole kopca. Po prehrách vám patrí najnižšie miesto v údolí," povedal Gretzky, ktorý prehry prežíva ťažie, ako keď bol v pozícii hráča. Rovnako neúspešný štart mal Phoenix v úvode minulého ročníka, ale s pribúdajúcim časom sa jeho výkony zlepšovali.

Po tom, ako sa klub nedostal po štvrtý raz v rade do play off, získal v predsezónnom období päticu veteránov na čele s obrancom Edom Jovanovským. Prišli aj Georges Laraque, Owen Nolan, Nick Boynton a Jeremy Roenick. Klub však vysoké ambície zatiaľ nenapĺňa. "Máme určite lepšie mužstvo, ako sú naše výsledky. Z tohto pohľadu je naša bilancia strašidelná. Snažíme sa nájsť príčinu," skonštatoval Gretzky, ktorý je pod stálym tlakom. "Wayne bol pod tlakom v akejkoľvek situácii. Ide o to, že to je Gretzky," komentoval situáciu brankár Phoenixu Curtis Joseph.
SITA,AP

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Futbal: Steaua prišla o pracovníka pre jeho zväčšený penis, šéf to nestrpí
<< predchádzajúci článok
Prvé dva body Andreja Meszároša