25. októbra 2012

Tréner Manchestru City berie prehru s Ajaxom na seba

Holandský futbalový tím Ajax Amsterdam zvíťazil na domácom ihrisku nad anglickým šampiónom Manchestrom City 3:1 v 3. kole skupinovej fázy Ligy majstrov 2012/2013. Po vyše dvadsiatich ...

roberto mancini AMSTERDAM 25. októbra (WEBNOVINY) - Holandský futbalový tím Ajax Amsterdam zvíťazil na domácom ihrisku nad anglickým šampiónom Manchestrom City 3:1 v 3. kole skupinovej fázy Ligy majstrov 2012/2013.

Po vyše dvadsiatich minútach sa hostia dostali do vedenia gólom Francúza Samira Nasriho, do polčasovej prestávky však vyrovnal útočník Ajaxu Siem de Jong.

V druhom polčase udreli Holanďania, keď sa v 57. min po rohovom kope hlavičkou presadil Niklas Moisander a o jedenásť minút neskôr sa dočkal aj aktívny Christian Eriksen.

Hostia prišli v strede ihriska o loptu a hráči Ajaxu to využili na rýchly protiútok. V pokutovom území sa k lopte dostal spomenutý Ch. Eriksen, ktorý svojim pokusom trafil do Micaha Richardsa a od neho sa lopta odrazila za chrbát bezmocného Harta.

Tréner anglického šampióna Roberto Mancini zobral po stretnutí prehru "na seba". "Ajax predviedol lepšiu hru a je to moja chyba.

Mojich hráčov som na tento zápas správne nepripravil, takže beriem plnú zodpovednosť za túto prehru," povedal 47-ročný Talian. "Očakával som, že Holanďania budú hrať inak, a preto sme prehrali. Ajax sme určite nepodcenili, ale zlyhal som v príprave našej taktiky," prezradil v rozhovore pre Sky Sports Mancini. "Myslím si, že sme mali veľa príležitostí skórovať. V Lige majstrov sa musíte, ak sa vám nedarí, strelecky presadiť," dodal kouč anglického majstra.

Jeho kolega z holandského tímu Frank de Boer sa domnieva, že jeho zverenci boli lepší. "Viem, čoho sme schopní a v stredu večer sme videli Ajax, ktorý sa chcel prezentovať kvalitným futbalom," povedal De Boer na tlačovej konferencii. "Hráči City nevedeli reagovať na našu hru. Mali sme síce slabšiu časť v stretnutí, ale gól na 2:1 sme si zaslúžili. Očakávali sme, že Angličania budú nebezpeční, pretože disponujú veľkou kvalitou. Napriek tomu, že sme hrali lepšie, Manchester sa presadil zo svojej prvej šance," uviedol bývalý holandský reprezentant Frank de Boer. "Teší ma, že sme vyrovnali ešte do polčasovej prestávky. Po zmene strán sme dostali veľa priestoru a to bola 'voda na náš mlyn'. Lenže, ak tento výsledok nepotvrdíme v ďalších zápasoch, nebude mať veľký význam," upozornil 42-ročný kouč Ajaxu Amsterdam.

Holandský majster sa vďaka víťazstvu dostal na 3. miesto tabuľky D-skupiny pred Manchester City, ktorý zatiaľ získal len jeden bod za remízu 1:1 s Borussiou Dortmund v 2. kole hlavnej fázy Ligy majstrov.