15. februára 2011

Tréner Sacco vystriedal Budaja v zápase dvakrát

Dvaja slovenskí brankári pôsobiaci v zámorskej hokejovej NHL odchádzali po svojich ...

budaj Petra Budaja v zápase Colorado - Calgary (1:9) vystriedal tréner Colorada Joe Sacco dvakrát.Foto: SITA, AP

NEW YORK 15. februára (WEBNOVINY) - Dvaja slovenskí brankári pôsobiaci v zámorskej hokejovej NHL odchádzali po svojich pondelkových súbojoch z ľadu so zrejme odlišnými pocitmi. Jaroslav Halák mohol byť spokojný, keďže jeho St. Louis zdolalo v domácom prostredí lídra súťaže z Vancouveru 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) a on prispel k tesnému víťazstvu 23 úspešnými zákrokmi. Horšie dopadol Peter Budaj, ktorého Colorado podľahlo tímu z Calgary vysokým skóre 1:9 (0:5, 1:0, 0:4). Budaj začal stretnutie ako prvý brankár domácich "lavín", ale už v 6. minúte po druhom góle hostí ho tréner Joe Sacco nahradil Craigom Andersonom. Ten však počas prvej tretiny inkasoval ešte trikrát, preto od druhej časti hry vyskúšal šťastie v bránke opäť slovenský gólman. Prostrednú časť hry vyhrali domáci 1:0, ale v záverečnej dvadsaťminútovke Budaj pustil za svoj chrbát ďalšie tri puky z hokejok hráčov Flames a v 50. minúte za stavu 1:8 bol druhýkrát vystriedaný. Deväť gólov inkasovali brankári Colorada v aktuálnej sezóne prvýkrát. Avalanche prehrali ôsmykrát v rade a v tabuľke Západnej konferencie im patrí predposledná 14. priečka 10 bodov za postupom do play-off.

Výsledky:

St. Louis - Vancouver 3:2 (2:1, 1:0, 0:1) - Jaroslav Halák (St. Louis) kryl 23 z 25 striel hostí z Vancouveru

Phoenix - Washington 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Colorado - Calgary 1:9 (0:5, 1:0, 0:4) - Peter Budaj (Colorado) bol počas zápasu dvakrát vystriedaný Craigom Andersonom a kryl 13 z 18 striel, ktoré na neho smerovali

NBA: Obhajcovi titulu dochádza para, lídrovi nie