29. októbra 2012

Trénerovi Evertonu sa páčila provokácia Luisa Suáreza

Uruguajského futbalového útočníka Luisa Suáreza pripravila chyba rozhodcov nedeľňajšieho liverpoolskeho derby o slávu strelca víťazného gólu na 3:2. Podľa trénera domáceho Evertonu ...

luis suarez uruguaj LIVERPOOL 29. októbra (WEBNOVINY) - Uruguajského futbalového útočníka Luisa Suáreza pripravila chyba rozhodcov nedeľňajšieho liverpoolskeho derby o slávu strelca víťazného gólu na 3:2.

Podľa trénera domáceho Evertonu Davida Moyesa však v tom čase už útočník FC Liverpool nemal na ihrisku vôbec byť. Myslí si, že jeho zákrok na Sylvaina Distina zo 71. minúty si zaslúžil kartu červenej farby, nie iba žltej. Nebol by to Suárez, keby sa nepostaral o rozruch v Goodison Parku.

Po štvrťhodine hry si jeho krížnu strelu zrazil do vlastnej bránky Leighton Baines a oslavujúci Uruguajčan sa rozbehol k lavičke domácich, kde predviedol rybičku venovanú Moyesovi. Tréner Evertonu pred zápasom kritizoval Suáreza, že príliš ochotne padá a predstiera fauly.

Na lavičke Evertonu to v tej chvíli vrelo, ale adresát provokatívneho gesta v Suárezovom výstupe problém nevidel. Naopak. "Myslím si, že to bolo fajn. Naozaj sa mi to celkom páčilo, tiež by som to spravil, keby som dal gól. Keby sme my dali tretí gól, asi by som mu to vrátil. Musím však podotknúť, že Suárez by sa mal považovať za šťastného človeka, že zostal na ihrisku celý zápas. Videl som záznam jeho zákroku zozadu na Sylvaina. Mal by si dávať pozor na to, čo vyvádza. Som zvedavý, či teraz bude padať na trávnik pred každým trénerom v lige," povedal Moyes.

Po Suárezovom góle v 20. minúte viedol LFC už 2:0, domáci ešte do zmeny strán vyrovnali. V nadstavenom čase Suárez dostal loptu do siete aj tretí raz, ale jeho presný zásah rozhodcovia nesprávne neuznali pre údajné postavenie mimo hry.