Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

12. augusta 2015

Tretí deň Szigetu začínala americká formácia Gogol BordelloFestival Sziget je jeden z najväčších hudobných festivalov v Európe. Koná sa v maďarskom hlavnom meste Budapešť na ostrove Óbudai na Dunaji. Jeho 23. ročník s koná v dňoch od 10. až do 17. augusta. Na snímke fanúšikovia ...Zdieľať
Festival Sziget je jeden z najväčších hudobných festivalov v Európe. Koná sa v maďarskom hlavnom meste Budapešť na ostrove Óbudai na Dunaji. Jeho 23. ročník s koná v dňoch od 10. až do 17. augusta. Na snímke fanúšikovia tlieskajú počas vystúpenia multietnickej rómskej punkovej kapely Gogol Bordello pochádzajúcej z New Yorku na 23. ročníku hudobného festivalu Sziget v maďarskej metropole Budapešť, 12. augusta 2015. Foto: TASR/Michal Svítok
Budapešť 12. augusta (TASR) – Americká formácia Gogol Bordello začínala na hlavnom pódiu u našich južných susedov tretí deň festivalu Sziget 2015. Najväčší stredoeurópsky festival ešte dýchal atmosférou úvodného dňa (10.8.), kedy na budapeštianskom Ostrove slobody – Island Of Freedom vystúpila britská a svetová megahviezda Robbie Williams.
Náročná úloha rozbehnúť tretí deň pripadla americkej multietnickej punkovej skupine Gogol Bordello. Teplomer pred pódiom ukazoval 38 stupňov, teplo ešte pridala od prvej minúty atmosféra z pódia.

Americká rómska punková kapela Gogol Bordello vznikla v New Yorku v roku 1999, medzi jej členmi je viacero muzikantov z východnej Európy, lídrom kapely je ukrajinský emigrant Eugene Hütz. Ten sa počas hodinového vystúpenia nezastavil ani na chvíľu. A rovnako aj fanúšikovia pred pódiom. Sound kapely je zmesou cigánskej hudby, punku a dubstepu. Tomu zodpovedá aj nástrojové zloženie kapely, v ktorej nechýbajú husle, harmonika či bonga. A punk samotný je známy tým, že nemá pomalé piesne. Kapela od roku 2000 koncertuje po Spojených štátoch aj Európe. Na jednom pódiu účinkovali s viacerými známymi interpretmi, okúsili aj atmosféru slávneho londýnskeho Wembley, kde si zahrali po boku Madonny.Na svojom konte majú šesť vydaných štúdiových albumov, šiesty Pura Vida Conspiracy vyšiel v júli 2013. Z neho zazneli piesne We Rise Again, Dig Deep Enough a Mandarino. Z predchádzajúcich platní pridali úspešné skladby My Strange Uncles From Abroad či Start Wearing Purple.

Gogol Bordello potvrdili povesť, ktorá im predchádzala. Štart ako sa patrí a podľa očakávania fanúšikov tempo udržia aj anglickí The Horrors, írski The Script a anglickí Alt-J, ktorí sa dnes večer predstavia na hlavnom pódiu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zápisník jednej lásky sa dočká svojej seriálovej podoby
<< predchádzajúci článok
Zomrel Uggie, psia hviezda z Oscarového filmu The Artist

Tretí deň Szigetu začínala americká formácia Gogol Bordello - diskusné fórum čitateľov