28. septembra 2013

Tretí dúhový dres majstra sveta získal cyklista van der Poel

Holanďan Mathieu van der Poel si vybojoval už tretí dúhový dres majstra sveta, k dvom z cyklokrosu pridal v sobotu v talianskej Florencii aj premiérový z cestnej ...

cyklistika FLORENCIA 28. septembra (WEBNOVINY) - Holanďan Mathieu van der Poel si vybojoval už tretí dúhový dres majstra sveta, k dvom z cyklokrosu pridal v sobotu v talianskej Florencii aj premiérový z cestnej cyklistiky.

Osemnásťročný syn bývalého skvelého cestára i cyklokrosára Adrieho van der Poela a vnuk Francúza Raymonda Poulidora sa raduje zo zlata v kategórii juniorov.

Preteky na 140,05 km vyhral v čase 3:33:14 h vďaka nástupu v záverečnom okruhu, a to s trojsekundovým náskokom pred Madsom Pedersenom z Dánska. Tretí skončil Iltjan Nika z Albánska.

Z tria slovenských juniorov prišiel do cieľa len Juraj Bellan na 60. mieste. Za víťazom zaostal o 6:11 min. Tomáša Haraga a Martina Dubeňa podľa oficiálnej výsledkovej listiny neklasifikovali, oboch rozhodcovia stiahli z trate v poslednom piatom okruhu.