17. októbra 2005

Tretia prehra Prešova

Ani tretí pokus hádzanárov Tatrana Prešov o bodový zápis v aktuálnom ročníku skupinovej fázy Ligy majstrov nevyšiel.

Zverenci trénera Františka Šulca totiž podľahli v sobotu v rumunskom Buzau domácemu Dinamu Baumit Bukurešť 24:28, keď po 1. polčase bol stav vyrovnaný 14:14. ,,Bol to vyrovnaný zápas. Zlomový okamih nastal v druhom polčase, keď sme za stavu 24:22 pre domácich počas presilovky dvakrát inkasovali. Dinamo nám tak ušlo na rozdiel štyroch gólov, a potom si tento náskok udržalo až do konca duelu. Myslím si, že sme podali lepší výkon ako v predchádzajúcich súbojoch Ligy majstrov, aj keď to ešte stále nebolo celkom ono. Chalanom nemožno uprieť bojovnosť. Veľmi slušne dnes zahrali Kozlov s Pekárom,’’ priblížil dianie na palubovke športový riaditeľ Tatrana Marián Magdoško. Úradujúci slovenský šampión je tak pred odvetnou časťou v tabuľke F-skupiny s nulou na konte na poslednom 4. mieste. Prešovčania najbližšie privítajú na svojej palubovke už na budúcu nedeľu španielsky Ciudad Real. V druhom sobotňajšom zápase zdolal maďarský Veszprém v domácom prostredí Ciudad Real 31:29 (13:14). Do osemfinále postúpia prvé dva tímy, pre družstvo na 3. mieste v tabuľke však ešte zostane účasť v 4. kole Pohára víťazov pohárov.

LIGA MAJSTROV
F-skupina - 3. kolo: Dinamo Baumit Bukurešť (Rum.) - Tatran Prešov (SR) 28:24 (14:14). Zostava a góly Prešova: Bakša, Bražnyk - T. Mažár, Huňady, Gruca, Pekár 5, Fuňak 2, Čorej 4, Pokotylo, Kravčák, Tumidalský 4, Kozlov 7/4, Jančo 2, pok. hody: 4/3 - 4/4, vylúčení: 7 - 5, rozhodovali: Grkovič a Tijanič (obaja Srb. a Č. Hora), 1 800 divákov. Ďalší výsledok: MKB Veszprém KC (Maď.) - BM Ciudad Real (Šp.) 31:29 (13:14)

1. Veszprém 3 3 0 0 103:79 6
2. Ciudad Real 3 2 0 1 97:79 4
3. Dinamo Bukurešť 3 1 0 2 79:90 2
4. Prešov 3 0 0 3 71:102 0