Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

26. októbra 2011

Tri dni po otrasoch v Turecku sú v troskách stále živí ľudiaTureckí záchranári pracujúci v oblasti postihnutej nedeľňajším zemetrasením pod troskami zničených budov stále nachádzajú živých ľudí. Televízne stanice v stredu informovali o vyslobodení ...Zdieľať
bez nazvu ERCIŞ 26. októbra (WEBNOVINY) - Tureckí záchranári pracujúci v oblasti postihnutej nedeľňajším zemetrasením pod troskami zničených budov stále nachádzajú živých ľudí. Televízne stanice v stredu informovali o vyslobodení 27-ročnej učiteľky Gözde Baharovej z mesta Erciş v provincii Van, ktoré sa nachádza blízko epicentra otrasov.


Zasypanú ženu našli živú po 66 hodinách, a to napriek tomu, že nočné teploty sa blížia k bodu mrazu. Štátna tlačová agentúra Anadolu medzitým informovala o záchrane 18-ročného vysokoškoláka Eyüpa Erdema, ktorý strávil v ruinách niekoľkoposchodovej bytovky 61 hodín.

Z trosiek obytného domu zachránili v utorok aj dvojtýždňové dievčatko Azru Karadumanovú, neskôr jej matku Semihu a nakoniec starú mamu.

Zemetrasenie s magnitúdou 7,2 v nedeľu popoludní zasiahlo pri turecko-iránskej hranici, kde prevažnú časť obyvateľstva tvoria Kurdi. Podľa aktuálnych údajov si vyžiadalo najmenej 459 mŕtvych a vyše 1350 zranených.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z dlhu Grécka treba podľa finančníkov odpísať asi polovicu
<< predchádzajúci článok
Londýnska ropa Brent zlacnela, zlato naopak zdraželo