Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

13. júla 2018

Tri pobaltské republiky dostanú Medzinárodnú cenu Vestfálskeho mieruMedzinárodnú cenu Vestfálskeho mieru 2018 si v nedeľu 15. júla prevezmú na radnici v meste Münster v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko prezidenti troch ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP
Münster 13. júla (TASR) - Medzinárodnú cenu Vestfálskeho mieru 2018 si v nedeľu 15. júla prevezmú na radnici v meste Münster v nemeckej spolkovej krajine Severné Porýnie-Vestfálsko prezidenti troch pobaltských republík - Kersti Kaljulaidová z Estónska, Dalia Grybauskaite z Litvy a Raimonds Véjonis z Lotyšska. Laudárotom bude pri tejto príležitosti najvyšší nemecký predstaviteľ Frank-Walter Steinmeier.


Ďalším laureátom ocenenia, ktoré po prvý raz udelili v roku 1998 a ktorého laureátom sa vtedy stal bývalý československý a vtedajší český prezident Václav Havel, je - popri Estónsku, Litve a Lotyšsku - v tomto roku v mládežníckej kategórii medzinárodné skautské hnutie.

Cenou pripomínajúcou uzavretie Vestfálskeho mieru, ktorý sa v roku 1648 stal bodkou za tridsaťročnou vojnou, oceňujú mimoriadnu angažovanosť laureátov za mierové spolunažívanie na starom kontinente.

Medzi jej doterajších nositeľov patria okrem iných aj dirigenti Kurt Masur a Daniel Barenboim, posádky Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) či bývalý generálny tajomník OSN Kofi Annan.


Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri izraelsko-palestínskej hranici zastrelili 15-ročného Palestínčana
<< predchádzajúci článok
Dôvera amerických spotrebiteľov v júli nečakane klesla

Tri pobaltské republiky dostanú Medzinárodnú cenu Vestfálskeho mieru - diskusné fórum čitateľov