08. marca 2006

Triumf Sachenbacherovej v behu na lyžiach vo švédskom Falune

Víťazkou dramatických pretekov žien v skiatlone na netradičnej trati 5+5 km v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo švédskom stredisku Falun sa stala Nemka Evi Sachenbacherová-Stehleová. Pre ...

FALUN 8. marca (WN/SITA) - Víťazkou dramatických pretekov žien v skiatlone na netradičnej trati 5+5 km v rámci Svetového pohára v behu na lyžiach vo švédskom stredisku Falun sa stala Nemka Evi Sachenbacherová-Stehleová. Pre 25-ročnú striebornú medailistku z majstrovstiev sveta 2003 v talianskom Val di Fiemme v tejto divácky atraktívnej disciplíne to bol iba tretí triumf v pretekoch tohto rangu v kariére, prvý po takmer 40-mesačnej pauze (naposledy 23. 11. 2002 v Kirune na 5 km voľnou technikou). O 4 desatiny sekundy za ňou skončila Češka Kateřina Neumannová, bronz si vybojovala Kanaďanka Beckie Scottová, ktorá zaostala o ďalšiu desatinu. Líderka celkovej klasifikácie Nórka Marit Björgenová dobehla na 8. pozícii a upevila si pozíciu na čele. Červené číslo najlepšej bežkyne na dlhých tratiach patrí Ruske Julii Čepalovovej, ktorá vo Falune skončila šiesta. Jediná slovenská reprezentantka v 61-člennom štartovom poli Alena Procházková obsadila so stratou 1:58,3 min na víťazku 48. miesto.

Výsledky - skiatlon na 5 + 5 km klasickou a voľnou technikou s hromadným štartom:

1. Evi Sachenbacherová-Stehleová (Nem.) 29:26,7 min, 2. Kateřina Neumannová (ČR) +0,4 s, 3. Beckie Scottová (Kan.) +0,5, 4. Justyna Kowalczyková (Poľ.) +4,7 s, 5. Oľga Zavialovová (Rus.) +8,0, 6. Julia Čepalovová (Rus.) 9,0, 7. Kristin Mürerová-Stemlandová (Nór.) +10,1, 8. Marit Björgenová (Nór.) +10,4, 9. Hilde Pedersenová (Nór.) +10,4, 10. Kristin Steirová (Nór.) +10,6,... 48. Alena Procházková (SR) +1:58,3