08. apríla 2009

Triumf Škantárovcov v Solkane

Vodnoslalomárski majstri Európy v C2 zo šampionátu v roku 2007 v Liptovskom Mikuláši bratranci Ladislav a Peter Škantárovci suverénnym spôsobom triumfovali na medzinárodných pretekoch v slovinskom ...

SOLKAN 8. apríla (WEBNOVINY) - Vodnoslalomárski majstri Európy v C2 zo šampionátu v roku 2007 v Liptovskom Mikuláši bratranci Ladislav a Peter Škantárovci suverénnym spôsobom triumfovali na medzinárodných pretekoch v slovinskom Solkane, keď o viac ako 8 sekúnd zdolali strieborných Čechov Jonáša Kašpara s Jakubom Šindlerom, bronz si v tejto kategórii vybojovali domáci Urban Jarc a Blaž Oven. O ďalšie medailové umiestnenie sa v C1 postaral už dvojnásobný šampión starého kontinentu v súťaži družstiev Matej Beňuš, ktorý obsadil druhú priečku za Grékom Christosom Tsakmakisom. Až za ním skončila jedna z hviezd svetového singlkanoe Nemec Jan Benzien. Do desaťčlenného finále sa v tejto kategórii prebojoval aj Karol Rozmuš, ktorý nakoniec obsadil deviate miesto. Slovenskí kajakári Kamil Kaniščák, Ján Janček a Matúš Hujsa v najsilnejšie obsadenej kategórii K1 mužov nepostúpili z kvalifikácie.

Výsledky - medzinárodné preteky v Solkane:

K1 muži: 1. Peter Kauzer (Slovin.) 77,23 (0 trestných sekúnd), 2. Alexander Grimm (Nem.) 78,17 (0), 3. Jure Meglič (Slovin.) 79,17 (0), ... nepostúpili z kvalifikácie 23. Kamil Kaniščák 88,91 (0), 29. Ján Janček 89,60 (0), 34. Matúš Hujsa (všetci SR) 90,71 (0)

C1: 1. Christos Tsakmakis (Gr.) 82,21 (0), 2. Matej Beňuš (SR) 82,44 (0), 3. Jan Benzien (Nem.) 84,53 (2), ... 9. Karol Rozmuš (SR) 137,00 (50)

K1 ženy: 1. Jenifer Bongardtová 87,86 (0), 2. Jasmin Schornbergová 89,16 (0), 3. Claudia Bärová (všetky Nem.) 89,27 (0)

C2: 1. Ladislav a Peter Škantárovci (SR) 93,57 (4), 2. Jonáš Kašpar, Jakub Šindler (ČR) 101,94 (2), 3. Urban Jarc, Blaž Oven (Slovin.) 102,83 (6)