Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

26. augusta 2012

Trnava chce turistov prilákať do vinohradov a vínnych pivnícCestovnému ruchu v Trnave a okolí by na jeseň malo pomôcť víno. Od polovice septembra chce oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism pritiahnuť turistov na jesenné víkendové pobyty ...Zdieľať
vo francuzsku vydrazia unikatne vino TRNAVA 26. augusta (SITA) - Cestovnému ruchu v Trnave a okolí by na jeseň malo pomôcť víno.


Od polovice septembra chce oblastná organizácia cestovného ruchu Trnava Tourism pritiahnuť turistov na jesenné víkendové pobyty spojené s ochutnávkou vín, prehliadkou vinohradov, vinárstiev a odhaľovaním tajomstiev výroby vína.

"Trnava už nebude len slovenským Rímom, ale poskytne svojim návštevníkom aj kúsok talianskeho Toskánska," povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja František Palko po rokovaní s predstaviteľmi Trnava Tourism a mesta.

Jesenné vínne víkendy nie sú jediným vinným turistickým podujatím pre návštevníkov mesta a priľahlého regiónu. Program víkendov s vínom spestria aj piatkové koncerty vážnej hudby. V predvečer prvého víkendu, v piatok 14. septembra, sa môžu turisti tešiť napríklad na koncert jedného z najvýznamnejších súčasných organistov v Európe Daniela Rotha z parížskeho chrámu Saint Sulpice.

Na stretnutí s turistickou centrálou sa zúčastnili aj zástupcovia mesta na čele s primátorom Vladimírom Butkom. Poukázali na dôležitosť prepojenia trnavského regiónu s bratislavským. Zhodli sa na tom, že je zdravé ak je medzi regiónmi v cestovnom ruchu konkurencia, no zároveň by mali byť k sebe aj ústretové a vzájomne si pomáhať, napríklad v propagácii turistických aktivít. Tu by mala významnú úlohu zohrávať najmä Slovenská agentúra pre cestovný ruch.

"Je potrebné klásť dôraz na propagáciu našich turistických produktov a destinácií nielen doma, ale aj v zahraničí," dodal

Trnava sa zapája aj do akcie Noc kostolov, ktorú organizujú katolícke diecézy, vrátane Trnavskej, po celom Slovensku. Akcia je pozvaním pre ľudí dobrej vôle k spoločným stretnutiam v chrámoch a k objavovaniu krásy kresťanských výtvarných a architektonických pokladov. Trnava by preto podľa štátneho tajomníka vzhľadom na svoje cirkevné tradície mohla rozvíjať cestovný ruch aj cez takzvaný sakrálny turizmus.
Agentúru SITA o rokovaniach informoval Martin Kóňa, hovorca ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Veľká Británia ustúpila, Julian Assange je v bezpečí
<< predchádzajúci článok
Papiereň v Harmanci vlani výrazne prehĺbil stratu

Trnava chce turistov prilákať do vinohradov a vínnych pivníc - diskusné fórum čitateľov