30. októbra 2013

Trojbodový víťazný zápis Hossu, Halákov siedmy úspech v tejto sezóne

Marián Hossa skóruje

Marián Hossa skóruje Foto: TASR/AP
New York 30. októbra (TASR) - Na desať bodov zaokrúhlil slovenský útočník Marián Hossa svoju bilanciu v kanadskom bodovaní v prebiehajúcej sezóne zámorskej NHL. V noci na stredu si na svoje konto pripísal tri body (1+2) a aj jeho prispením vyhralo Chicago na domácom ľade v gólovej prestrelke s Ottawou 6:5. Hossa odohral 18:10 minút, zaznamenal aj dva plusové body a vyhlásili ho za tretiu hviezdu zápasu. Honor prvej sa ušiel jeho spoluhráčovi Jonathanovi Toewsovi, ktorého zápasová bilancia bola 3+1.

Brankár St. Louis Jaroslav Halák sa vo svojom deviatom stretnutí postaral o siedmy úspech svojho tímu v podobe výhry 3:2 nad Winnipegom. Na svoje konto si pripísal 21 úspešných zákrokov. Tampa Bay v zostave s Richardom Pánikom na svojom ľade podľahla New Jersey 1:2, slovenský útočník odohral niečo cez 13 minút. Do zostavy Philadelphie sa po "vysedávaní" na tribúne znova vrátil obranca Andrej Meszároš. Ani jeho šiesty štart v tomto ročníku v tíme "letcov" mu ale radosť nepriniesol, Philadelphia doma prehrala s Anaheimom 2:3 a Meszároš počas 18:11 minút, ktoré odohral, skončil s jednou "mínuskou".

Montreal vyhral doma s Dallasom tesne 2:1, ale jeho brankár Peter Budaj napriek tomu, že v predchádzajúcom súboji s NY Rangers vychytal nulu, šancu nedostal.

výsledky:

NY Islanders - NY Rangers 2:3, Philadelphia - Anaheim 2:3, Montreal - Dallas 2:1, New Jersey - Tampa Bay 2:1, Chicago - Ottawa 6:5 (za domácich HOSSA 1+2), St. Louis - Winnipeg 3:2, Edmonton - Toronto 0:4, Phoenix - Los Angeles 3:1

Miami víťazne za obhajobou titulu, Chicago zdolalo 107:95