Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

08. februára 2010

Troška pokrstil knihu Doktor od jezera hrochůČeský režisér Zdeněk Troška dnes pokrstil nové vydanie knihy od zosnulého Miloslava Švandrlíka s názvom Doktor od jezera hrochů. Výber „krstného otca“ ...Zdieľať
Foto: SITA/Ivan Fleischer


BRATISLAVA 8. februára (WEBNOVINY) – Český režisér Zdeněk Troška dnes pokrstil nové vydanie knihy od zosnulého Miloslava Švandrlíka s názvom Doktor od jezera hrochů. Výber „krstného otca“ nebol náhodný, Troška túto knihu sfilmoval. V slovenských kinách sa bude Doktor od jezera hrochů premietať od 4. marca.

Zdeněk Troška je fanúšikom Švandrlíkových kníh od detstva, už ako školák mal a doteraz má rád Neuvěřitelné příhody žáků Kopyta a Mňouka. Doktor od jezera hrochů je podľa neho „pôvabná“ kniha vhodná na dovolenku či maródku. Knihu pokrstil spolu s producentom snímky Marekom Veselickým pivom a zaželal jej okrem iného aj to, aby „potešila a pohladila po duši“ svojich čitateľov.

Knihu Doktor od jezera hrochů napísal Miloslav Švandrlík, autor známej knihy Černí baroni aneb Válčili jsme za Čepičky, v roku 1980. Pod taktovkou slovenského producenta Mareka Veselického z Farbyka Production nakrútil Zdeněk Troška rovnomennú komédiu. Nakrúcalo sa v Prahe a v Keni, pričom v hlavných úlohách sa predstavia Jaroslav Šmíd, Eva Holubová, Jiří Langmajer, Bohumil Klepl, Oldřich Navrátil a Alžbeta Stanková. Titulnú pieseň Doktor od jezera hrochů naspieval český spevák Petr Kolář.

Doktor od jezera hrochů rozpráva príbeh poctivého lekára Čeňka Dobeška, ktorému znepríjemňuje život jeho svokra. Tá je znechutená jeho chýbajúcou ctižiadosťou a neschopnosťou zarobiť na drahé auto a veľký dom. Dobešek sa preto so svojimi problémami zverí kolegovi, ktorý mu zariadi prácu v Afrike a kým on prekonáva nástrahy džungle, kolega si užíva s jeho manželkou.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Spišskej Novej Vsi bude technické múzeum
<< predchádzajúci článok
Jarreho koncert v Česku posunuli o tri mesiace

Troška pokrstil knihu Doktor od jezera hrochů - diskusné fórum čitateľov